Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno wracają do ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kompletuje skład na nowy sezon, do ekipy mistrza kraju dołączą Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk. Środkowy i przyjmujący naszego zespołu wracają z rocznego wypożyczenia.

To właśnie w barwach ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Kamil Semeniuk stawiał pierwsze kroki w seniorskiej siatkówce. Po trzech sezonach gry w kędzierzyńskim zespole Młodej Ligi w sezonie 2015/2016 przyjmujący trafił do pierwszego zespołu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Trzy kolejne sezony były wyjątkowo udane dla Kamila Semeniuka, z ZAKSĄ dwukrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju, w sezonie 2017/2018 zdobywając srebro mistrzostw Polski i Puchar Polski. Ostatni sezon nasz przyjmujący spędził na wypożyczeniu w Zawierciu, będąc jednym z wyróżniających się zawodnik półfinalisty PlusLigi.

Również Krzysztof Rejno wraca z wypożyczenia z Zawiercia. Środkowy naszego zespołu w poprzednim sezonie był jednym z podstawowych zawodników swojego zespołu. 25-letni zawodnik poza czujnością na siatce i regularnością w ataku potwierdził, jak dużym atutem w jego grze jest zagrywka. Do kędzierzynian środkowy trafił z pierwszoligowej Stali Nysa, to będzie czwarty sezon Krzysztofa Rejno w barwach ZAKSY (w latach 2016/2017 oraz 2018/2019 przebywał na wypożyczeniu, zbierając cenne doświadczenie w innych klubach PlusLigi).

ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle czekają kolejne zmiany kadrowe, drugi libero naszego zespołu – Kamil Szymura najbliższy sezon ligowy spędzi na wypożyczeniu.