Hit kolejki w Kędzierzynie-Koźlu
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
28 października 2018, 17:30
Kędzierzyn-Koźle
25:21 26:24 25:23

Początek sezonu w wykonaniu ZAKSY jest wyjątkowo udany, przed nami kolejne spotkanie na własnym terenie. Tym razem czeka nas włoskie starcie trenerów w Kędzierzynie-Koźlu, nasz zespół w niedzielne popołudnie podejmie Trefl Gdańsk prowadzony przez Andreę Anastasiego.

Sezon ligowy 2018/2019 zgodnie z przewidywaniami jest wyjątkowo wyrównany. Mimo że za nami dopiero trzy rozegrane kolejki nie brakowało zaskakujących rezultatów. Podopieczni Andrei Gardiniego nie pozwolili sobie jednak na potknięcia, nasz zespół wygrał wszystkie ze swoich dotychczasowych spotkań, i tak po trzech meczach ZAKSA z dorobkiem dziewięciu punktów i tylko jednym przegranym setem plasuje się na pozycji lidera tabeli. O zmiennym szczęściu mogą mówić nasi najbliżsi rywale. Siatkarze z Gdańska mają na koncie tylko dwa rozegrane mecze (przełożony mecz 1. kolejki ze Stocznią Szczecin – przyp. red). Gdańszczanie w 2. kolejce PlusLigi 3:2 pokonali GKS Katowice, aby krótko później uznać wyższość Skry Bełchatów. Z bełchatowianami podopieczni trenera Anastasiego w ostatnim czasie rywalizowali dwukrotnie, o ile mecz ligowy był wyjątkowo wyrównany, a o triumfie mistrzów Polski decydowały niuanse, to rywalizacja o Superpuchar nie ułożyła się po myśli zespołu z Pomorza.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Chemik Bydgoszcz

Trefl Gdańsk to jedna z drużyn, które przed tym sezonem dotknęła mocna przebudowa składu. Z zespołem pożegnali się m.in. Damian Schulz, Mateusz Mika, Artur Szalpuk czy Tayler Sanders. Do zespołu dołączyli Maciej Muzaj, Nikola Mijailović, Ruben Schott, do Gdańska po sezonie gry w Italii postanowił wrócić również Miłosz Hebda. Nierówna gra ekipy trenera Anastasiego w tym sezonie sprawia, że trudno w pełni ocenić możliwości tego zespołu. Trefl Gdańsk wciąż jest na etapie zgrywania się. O ile ostatnie spotkanie nie ułożyło się po myśli gdańszczan, to już mecz ligowy w Bełchatowie pokazał potencjał tego zespołu. Do roli lidera gdańszczan wyrasta Maciej Muzaj i to właśnie na tego zawodnika należy zwrócić szczególną uwagę.

ZAKSA w dotychczasowych spotkaniach pokazała siłę zespołowości, z każdym kolejnym spotkaniem gra naszego zespołu wygląda coraz lepiej, chociaż jak przyznają sami zawodnicy nie jest to jeszcze optymalna forma i wicemistrzów Polski stać na więcej. W drużynie bardzo dobrze odnaleźli się Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek, zawodnicy, którzy dołączyli do naszego zespołu przed tym sezonem już teraz stanowią o sile ataku kędzierzynian. Podopieczni Andrei Gardiniego udowadniają jednak, że stanowią kolektyw. Równie dobre noty zbierają nasi środkowi, regularną grą imponuje kapitan zespołu Benjamin Toniutti, co potwierdza ostatnie wyróżnienie dla MVP spotkania. Jak podkreśla Łukasz Wiśniewski jednym z głównych atutów kędzierzynian ma być cierpliwa i konsekwentna gra, właśnie takie podejście dotychczas przynosiło naszej drużynie oczekiwane rezultaty. Jak będzie tym razem przekonamy się niebawem.

Przypominamy, że po spotkaniu z Treflem Gdańsk w sklepiku naszego klubu będzie wystawiony puchar mistrzów świata. Fani siatkówki będą mieć możliwość zobaczenia trofeum na żywo i zrobienia sobie zdjęć z pucharem.

Spotkanie 4. kolejki pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Treflem Gdańsk zaplanowano na niedzielę, 28 października. Pierwszy gwizdek spotkania o godz. 17:30. Zapraszamy serdecznie do hali przy ul. Mostowej. Spotkanie będzie również transmitowane przez telewizję Polsat, transmisja będzie dostępna na kanałach Polsat Sport Extra i Polsat Sport News.