Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w nowej odsłonie
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
19 października 2019, 14:00
Kędzierzyn-Koźle
25:15 25:19 25:13

Siatkarze mistrza Polski wracają do gry, w sobotę podczas oficjalnej prezentacji zespołu przedstawiliśmy skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w tym sezonie powalczy o najwyższe cele. Po części oficjalnej nie zabrakło również siatkarskich emocji, bowiem ekipa trenera Grbicia rozegrała mecz pokazowy z IBB Polonią Londyn.

Sobota, 19 października była siatkarskim świętem kibica w Kędzierzynie-Koźlu. W ramach obchodów 25-lecia klubu do naszego miasta zawitało siatkarskie muzeum „Volley Bajka”, fani siatkówki mogli spotkać się również z gwiazdami światowej siatkówki: Gibą, Vladimirem Grbiciem i Nikolą Grbiciem. O godz. 13:00 w hali przy ul. Mostowej rozpoczęła się natomiast oficjalna prezentacja zespołu, nasi zawodnicy stawili się niemal w komplecie, do drużyny w piątek dołączyli bowiem zdobywcy srebrnych medali Pucharu Świata: Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. Wciąż czekamy na naszego środkowego – Davida Smitha oraz atakującego- Arpada Baroti. Amerykanin i Węgier debiut w nowych barwach zanotują w najbliższą środę podczas Superpucharu Polski. W części przedstawiającej skład Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podopieczni Nikoli Grbicia przepytali się wzajemnie, zdradzając sekrety kolegów.

Następnie mistrzowski zespół zaprezentował naszym fanom również siatkarskie umiejętności. W meczu pokazowym kędzierzynianie mierzyli się z IBB Polonią Londyn, w składzie naszych rywali zobaczyliśmy m.in legendę brazylijskiej siatkówki – Gibę. Podopieczni Nikoli Grbicia pokazali się z bardzo dobrej strony, wyrównany był tylko początek pierwszej partii, gra na styku utrzymywała się do stanu 8:8. Następnie sygnał do ataku dał swoim  kolegom Simone Parodi, nowa twarz w barwach mistrza Polski. Włoch pocelował rywali dobrą zagrywką, nie marnował szans również na skrzydłach. Także środkowi imponowali regularnością, ZAKSA w ekspresowym tempie zostawiła rywali w tyle (15:10). Benjamin Toniutti sprawiedliwie rozdzielał piłki kolegom. W tej partii w szeregach rywali mogliśmy zobaczyć utytułowanego Brazylijczyka Gibę, nie zdołał on uchronić swojej drużyny przed porażką. Kluczowa faza seta to popis gry w ataku Łukasza Kaczmarka, na skrzydłach nie mylił się Olek Śliwka i triumfując 25:15 objęliśmy prowadzenie.

2019.10.19 Kedzierzyn-Kozle Siatkowka Mezczyzn Mecz Towarzyski Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - IBB Polonia Londyn N/z Aleksander Sliwka Lukasz Wisniewski Foto Lukasz Sobala / Press Focus

W drugim secie meczu goście nie zdołali tak długo dotrzymywać kroku naszej drużynie. Seta efektownym atakiem ze środka otworzył Łukasz Wiśniewski, w ślady swojego kolegi poszli Śliwka z Kaczmarkiem i przy stanie 9:4 trener Polonii Londyn musiał reagować. Dominując w ataku podopieczni Nikoli Grbicia zbudowali ośmiopunktową zaliczkę. Mimo bezpiecznego prowadzenia trener mistrza Polski nie unikał rotacji w składzie, w tej części spotkania na boisku pojawił się Piotr Łukasik. Chwilę później nasz przyjmujący zameldował się w polu rywali, nie zawodzili również nasi środkowi. Pojedyncze celne zagrania Stoyewa mogły tylko nieco zmniejszyć rozmiar porażki, seta zakończył błąd przyjezdnych (25:19).

Trzecia partia była już tylko formalnością, kolejne ataki Piotra Łukasika i błędy przyjezdnych zrobiły swoje. Kiedy do oczek zdobywanych przez swoich kolegów atakiem  Krzysztof Rejno dodał skuteczne bloki na tablicy wyników było już 6:2. W tej części meczu nasz środkowy bezbłędnie odczytywał intencje rywali. W ataku znakomicie radził sobie Łukasz Kaczmarek i mistrz Polski pewnie zmierzał do celu. Przyjezdni nie byli w stanie wyprowadzić kończącego ataku, potknięcia przeciwnika wykorzystywał Simone Parodi, w końcówce partii na boisku pojawił się jeszcze Przemysław Stępień, decydujący punkt na konto naszego zespołu zapisał Łukasz Kaczmarek (25:13).

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – IBB Polonia Londyn 3:0
( 25:15, 25:19, 25:13)

Nie był to koniec atrakcji, zwieńczeniem obchodów 25-lecia klubu było spotkanie z gwiazdami Mostostalu w strefie kibica. Wspólne świętowanie trwało jeszcze długo. Tego dnia z naszym zespołem byli wszyscy, którzy współtworzyli bogatą historię naszego klubu.

Obchody 25-lecia, dziękując za wsparcie i wspólne świętowanie tak ważnego wydarzenia historii klubu podsumował  Prezes ZAKSA S.A – Za nami wyjątkowe święto kibica, będące częścią obchodów 25-lecia klubu. Zaprezentowaliśmy oficjalnie skład na nowy sezon i cieszę się, że mogliśmy świętować razem z sympatykami naszego Klubu. Chciałbym serdecznie podziękować za przybycie Panu Prezesowi Grupy Azoty S.A. Doktorowi Wojciechowi Wardackiemu oraz Panu Prezesowi Grupy Azoty ZAK S.A. Sławomirowi Lipkowskiemu. Mamy szczęście, że naszym właścicielem i głównym sponsorem są Zakłady Azotowe Kędzierzyn i cała Grupa Azoty, która bardzo mocno wspiera sport i rozwój kultury fizycznej w naszym kraju. Mistrzowskie wyniki naszej drużyny oraz silna marka Grupy Azoty tworzą niesamowity duet, o którym mówi się nie tylko na terenie ogólnokrajowym, ale i międzynarodowym. Wierzę, że z takim wsparciem kolejny sezon będzie równie udany, jak ten poprzedni i za jakiś czas przyjdzie nam świętować wspólnie sukcesy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle –  mówił  Sebastian Świderski.