Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w drodze po TAURON Puchar Polski 2021

Już w sobotę, 13 marca, podopieczni Nikoli Grbicia przystąpią do walki o kolejne trofeum w sezonie. Przed nami turniej finałowy TAURON Pucharu Polski 2021 w Krakowie. Pierwszym rywalem ZAKSY będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

Nasz klub w historii rywalizacji po Puchar Polski sięgał siedmiokrotnie. Również przed rokiem Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle znalazła się wśród uczestników turnieju finałowego. Jednak wówczas ze względu na sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się pandemii nie tylko zmagania ligowe zostały wstrzymane, również walka o Puchar Polski nie doszła do skutku. Tym samym, jako zdobywca Pucharu z 2019 roku to ZAKSA broni w tym roku trofeum.

Na drodze do turnieju w Krakowie nasz zespół zmierzył się z wymagającym plusligowym rywalem – Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie ćwierćfinałowe zdecydowanie ułożyło się po myśli podopiecznych Nikoli Grbicia, nie tracąc nawet seta kędzierzynianie zameldowali się w gronie czołowej czwórki. Kolejnym przeciwnikiem na drodze do celu będzie Aluron CMC Warta Zawiercie. Zawiercianie w walce o miejsce w czołowej czwórce mierzyli się z zespołem z zaplecza ekstraklasy-BBTS-em Bielsko-Biała, podopieczni trenera Kolakovicia nie pozwolili rywalom rozwinąć skrzydeł, triumfując pewnie 3:0.

Faworytem meczu półfinałowego będzie ZAKSA, kędzierzynianie regularnie potwierdzają swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie. Prowadzony przez Nikolę Grbicia zespół to nie tylko triumfator fazy zasadniczej PlusLigi w sezonie 2020/2021, przypomnijmy, że to ZAKSA sięgnęła po pierwsze trofeum w tym sezonie – Superpuchar Mistrzów Polski, również nasz zespół pozostał jedynym reprezentantem PlusLigi na europejskich parkietach.

Ekipa z Kędzierzyna-Koźla nikogo nie musi zatem przekonywać o swojej sile, nasz zespół ze spokojem podchodzi do kolejnych wyzwań. Mimo że przed ZAKSĄ intensywny czas (poza turniejem o Puchar Polski czeka nas wymagający wyjazd do Rosji na półfinał Ligi Mistrzów i mecz rewanżowy w Kędzierzynie-Koźlu) teraz cała uwagą naszych zawodników skupiona jest na zmaganiach w Krakowie. Z najbliższym rywalem w tym sezonie mierzyliśmy się dwukrotnie, przy czym w wygranym przez zawiercian spotkaniu trener Nikola Grbić mocniej niż zazwyczaj rotował składem, a po tym meczu kędzierzynianie zanotowali kolejną serię zwycięstw.

Zwycięzca naszego półfinału w wielkim finale zmierzy się z Treflem Gdańsk lub Jastrzębskim Węglem. Co prawda jastrzębianie do Krakowa przyjechali nieco osłabieni, jednak nie raz w tym sezonie zespół ze Śląska pokazał, że niezależnie od problemów kadrowych jest w stanie utrzymać swoją dobrą grę. Gdańszczanie natomiast po wyeliminowaniu z walki o Puchar PGE Skry Bełchatów udowodnili, że są mocnym przeciwnikiem dla każdego. Również w tym meczu emocji nie zabraknie.

Spotkanie półfinałowe TAURON Pucharu Polski 2021 z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaplanowano na sobotę, 13 marca, startujemy o godz. 14:45. Drugi z półfinałów rozegrany zostanie o godz. 17:30. Transmisję z meczów przeprowadzi telewizja Polsat Sport. Mecz finałowy rozegrany zostanie w niedzielę, 14 marca o godz. 14:45.