Aleksander Śliwka zostaje w ZAKSIE

Po trzech sezonach spędzonych w Kędzierzynie-Koźlu Aleksander Śliwka zdecydował się przedłużyć kontrakt z ZAKSĄ. – ZAKSA to jest klub, spośród wszystkich w jakich grałem w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką, w którym czuję się najlepiej – o swojej decyzji mówi przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Aleksander Śliwka do ZAKSY dołączył przed sezonem 2018/2019, wcześniej nasz przyjmujący przez cztery sezony bronił barw klubu z Rzeszowa (2014-2016), z roczną przerwą na wypożyczenie do AZS Politechniki Warszawskiej (2014/2015). Po udanym w wykonaniu Olka sezonie 2016/2017, gdzie był jedną z wiodących postaci klubu z Olsztyna przyjmujący wrócił na sezon 2017/2018 do Rzeszowa.

Obecny sezon jest trzecim Olka Śliwki w barwach Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wraz z naszym zespołem reprezentant Polski dwukrotnie sięgał po Superpuchar Polski (2019, 2020), raz po mistrzostwo Polski (2019) oraz Puchar Polski (2019). Również w obecnym sezonie Aleksander Śliwka jest jedną z kluczowych postaci w zespole prowadzonym przez Nikolę Grbicia.

Na pewno mogę śmiało powiedzieć, że ZAKSA to jest klub, spośród wszystkich w jakich grałem w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką, w którym czuję się najlepiej. Tutaj wszystko mamy zorganizowane na najwyższym, światowym poziomie, mamy znakomity sztab szkoleniowy, świetnych kolegów z zespołu, klub funkcjonuje bardzo dobrze, wszystko jest tak, jak każdy by tego oczekiwał także bardzo się cieszę, że zostaję w ZAKSIE na dłużej – przyznał nasz przyjmujący, podkreślając, że nie bez znaczenia była stabilizacja, jaką gwarantuje ZAKSA oraz kontynuacja pracy pod okiem Nikoli Grbicia. – Na moją decyzję o przedłużeniu kontraktu wpłynęło tak naprawdę wiele czynników. Miło mi, że cieszę się zaufaniem klubu, który postanowił zaproponować mi przedłużenie współpracy. Oczywiście ogromne znaczenie miała dla mnie osoba Nikoli Grbicia, jak i cały nasz sztab szkoleniowy – to są ludzie, którym ufam i mam nadzieję, że oni mają do mnie równie dużo zaufania.

Nie mniej istotne dla Aleksandra Śliwki były ambicje sportowe i szansa rywalizacji na najwyższym poziomie, którą gwarantuje taki klub jak ZAKSA. – Na tę chwilę pozostajemy w grze o wszystkie trofea i mamy nadzieję, że w takiej pozycji uda nam się wytrwać do samych meczów finałowych. Co do kolejnego sezonu, to kiedy przedłużamy kontrakt podczas trwania sezonu, tak naprawdę nie mamy pewności co do tego jak się on skończy i czy również w kolejnym będziemy walczyć w Lidze Mistrzów. Nikt nam nie da takiej gwarancji, jednak ZAKSA jest na tyle wspaniałym klubem, który od wielu lat regularnie zdobywa medale, tytuły mistrzowskie czy Puchar Polski bądź Superpuchar Polski, który pozwala myśleć, że tak będzie również teraz i w kolejnych sezonach -dodał przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, podkreślając jak ważne z perspektywy zawodnika jest podjęcie decyzji o przedłużeniu kontraktu przed przystąpieniem do walki w fazie play-off. – Bardzo dziękuję osobom decyzyjnym w klubie, które decydowały zaproponować mi przedłużenie kontraktu. Dzięki temu teraz w kluczowej fazie sezonu mam spokojną głowę, mogę na spokojnie skupić się i przygotowywać do najważniejszych spotkań, jakie nas czekają w tym sezonie i walczyć o kolejne trofea dla ZAKSY -dodał reprezentant Polski.