Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozpoczyna mecze kotrolne

Za nami trzeci tydzień przygotowań do nowego sezonu. Kędzierzynianie, ze względu na obowiązki reprezentacyjne części naszych zawodników, trenują w niepełnym składzie. W planie na najbliższe tygodnie znalazły się pierwsze mecze towarzyskie z udziałem mistrzów Polski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma za sobą pierwsze tygodnie okresu przygotowawczego. Po okresie indywidualnej pracy, 19 sierpnia siatkarze mistrza Polski spotkali się w hali przy ul. Mostowej. Początek pracy to dla naszego zespołu intensywna praca na siłowni i pierwsze treningi z piłką. Kędzierzynianie kontynuują przygotowania w dwóch grupach, ze względu na wsparcie ZAKSY Strzelce Opolskie z I-ligowym zespołem z Opolszczyzny przygotowują się Kamil Semeniuk, Sebastian Warda, Adam Smolarczyk, Sławomir Jungiewicz i Filip Grygiel.

Zwieńczeniem trzeciego tygodnia pracy naszego zespołu będzie pierwsze spotkanie kontrolne, w piątek, 6 września w Hali Widowiskowo-Sportowej “Azoty” nasz zespół zmierzy się z AGH Kraków. Mecz z I-ligowym zespołem zaplanowano na godz. 12:00, ze względu na typowo szkoleniowy charakter spotkania będzie ono treningiem wewnętrznym, zamkniętym.

Pierwszą okazją do zobaczenia naszego zespołu na boisku będzie natomiast towarzyski mecz charytatywny, rozgrywany w Mysłowicach. W niedzielę, 15 września o godz. 17:00 w hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Ks. Bończyka 32z Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle spotka się z plusligowym rywalem – MKS-em Będzin. Podczas spotkania odbędzie się dobrowolna zbiórka charytatywna dla Olafa Siewiorka, syna II trenera MKS Będzin – Emila Siewiorka. W tym spotkaniu na ławce trenerskiej ZAKSY po raz pierwszy zobaczymy naszego nowego szkoleniowca. Nikola Grbić do zespołu dołączy 13 września.

Kolejnym testem naszego zespołu będzie konfrontacja z PGE Skrą Bełchatów w Sieradzu, mecz towarzyski Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z bełchatowianami zaplanowano na 20 września.