Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przed 1/8 finału TAURON Pucharu Polski

W środę, 19 stycznia, zaplanowano pierwsze mecze 1/8 TAURON Pucharu Polski, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tej części rozgrywek podejmować będzie Indykpol AZS Olsztyn. Startujemy o godz. 20:30.

Zmagania w walce o obronę Pucharu Polski rozpoczęliśmy w Krakowie. Z rywalizacji z I-ligowym AGH nasz zespół wyszedł obronną ręką, wygrywając 3:1. W tym spotkaniu Gheorghe Cretu dość mocno rotował składem, w wyjściowej szóstce zabrakło Aleksandra Śliwki czy Norberta Hubera, ich miejsce zajęli Adrian Staszewski i Krzysztof Rejno. Już początek tego spotkania pokazał siłę Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, po wygranych pewnie do 13 i 14 setach miejscowi sprawili nam nieco problemów, finalnie jednak to ZAKSA dopełniła formalności. Równie pewnie swoje spotkanie tej fazy rozgrywek wygrał nasz najbliższy rywal. Indykpol AZS Olsztyn 3:0 pokonał SMS PZPS Spała.

Za naszym zespołem powrót na ligowe parkiety, w miniony weekend na wyjeździe pokonaliśmy LUK Lublin, podopieczni Gheorghe Cretu tym samym pozostają jedyną niepokonaną drużyną na ligowych parkietach. W tym spotkaniu do roli lidera Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyrósł Łukasz Kaczmarek. Atakujący naszego zespołu zapisał na swoim koncie 27 punktów, przy blisko 70% skuteczności zagrań. Mocnym puntem w grze kędzierzynian była również czujna gra w bloku, bezpośrednio tym elementem zdobyliśmy 11 punktów. Akademicy z Olsztyna w ubiegły weekend przerwali pechową serię, wracając na ścieżkę zwycięstw. W sobotnie popołudnie, grający w okrojonym składzie olsztynianie po zaciętym meczu 3:2 pokonali Ślepsk Malow Suwałki. Najwięcej punktów dla AZS-u zdobył Torey DeFalco – 27 oczek.

Nie będzie to pierwsze starcie AZS-u z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie, nieco ponad miesiąc temu, w ramach meczu 11. kolejki PlusLigi podejmowaliśmy zespół z Warmii i Mazur, wówczas po trzysetowym starciu triumfowali kędzierzynianie. Taki sam cel mamy tym razem, zmagania pucharowe rządzą się swoimi prawami, zwycięzca awansuje do kolejnej rundy, przegrany żegna się z rozgrywkami. Wygrany naszego meczu w kolejnej fazie zmierzy się z triumfatorem spotkania Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa.

Początek spotkania Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn o godz. 20:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.  Bilety można zakupić za pomocą systemu sprzedaży internetowej KupBilet.pl, w stacjonarnych punktach dystrybucji, a także w kasach biletowych w hali – na godzinę przed rozpoczęciem meczu.

WAŻNE: Przypominamy również o Zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas meczów Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.