Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Drużyną Roku 2021!

Z przyjemnością informujemy, że w 87. Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu tytuł Drużyny Roku przyznano Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wyróżnienie podczas Gali Mistrzów Sportów odebrali przedstawiciele naszej drużyny.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” zalicza się do grona najbardziej cenionych rankingów w środowisku sportowym. Organizowany od 1926 roku Plebiscyt na stałe wpisał się więc do sportowego kalendarza wydarzeń w Polsce.

87. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu jest wyjątkowy dla naszego klubu. Poza wyborem i przyznaniem tytułu Sportowca Roku kapituła konkursu zgodnie z tradycją przyznała wyróżnienie dla Drużyny Roku 2021. Tę nagrodę otrzymała Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zwycięzca Ligi Mistrzów w 2021 roku.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku prowadzony przez Nikolę Grbicia zespół osiągnął wynik na arenie międzynarodowej, na który polska klubowa siatkówka czekała 43 lata. Pokonując na drodze do finału potęgi siatkarskie, jak Cucine Lube Civitanova, Zenit Kazań w Superfinale nasz zespół pewnie pokonał Itas Trentino. W zespole, który złotymi zgłoskami zapisał się w historii kędzierzyńskiej, ale i polskiej siatkówki znaleźli się: Paweł Zatorski, Łukasz Kaczmarek, Jakub Kochanowski, Krzysztof Rejno, Benjamin Toniutti, Piotr Łukasik, Adrian Staszewski, Aleksander Śliwka, Kamil Semeniuk, Dominik Depowski, David Smith, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski, Korneliusz Banach, Rafał Prokopczuk, Nikola Grbić, Michał Chadała, Adam Swaczyna, Piotr Pietrzak, Bartłomiej Soroka, Paweł Brandt, Marcin Nowakowski, Bartosz Hołobut.

Podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się 8 stycznia w Warszawie, Drużynę Roku reprezentowało ośmiu zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Aleksander Śliwka, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, David Smith, Adrian Staszewski, Krzysztof Rejno, Bartłomiej Kluth i Korneliusz Banach. W imieniu kolegów głos zabrał  Aleksander Śliwka. Oczywiście cieszymy się z tytułu Drużyny Roku, dla nas wszystkich, dla klubu ale i całej społeczności kędzierzyńskiej jest to ogromne wyróżnienie, z którego jesteśmy dumni. Ta nagroda to również docenienie wielu lat budowania drużyny, tożsamości klubu, wielu ludzi się do tego przyczyniło i nie sposób jest wymienić wszystkich. Przede wszystkim w imieniu całej drużyny Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle chciałbym podziękować Właścicielowi Klubu, Głównemu Sponsorowi Grupie Azoty ZAK S.A, miastu Kędzierzyn-Koźle oraz wszystkim sponsorom i partnerom klubu, za udzielane nam wsparcie. Dziękujemy również kibicom, którzy mimo tych trudnych czasów i tego, że nie mogli być z nami w halach w poprzednim sezonie na każdym kroku okazywali nam wsparcie – podkreślił kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Dumy z wyróżnienia tytułem Drużyny Roku nie krył również szkoleniowiec, który poprowadził Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle do historycznego dla polskiej klubowej siatkówki triumfu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. –Żałuję, że tego dnia nie mogę być z zawodnikami podczas uroczystej gali w  Warszawie. Niestety obowiązki zawodowe i rozgrywany w niedzielę mecz ligowy zatrzymały mnie we Włoszech. Zdaję sobie sprawę, jak ważny jest ten Plebiscyt i tytuł Drużyny Roku  w Polsce tym bardziej cieszę się, że wyróżnienie Drużyny Roku 2021 otrzymał ten niezwykły zespół. Wielokrotnie podkreślałem jak dumny jestem z pracy z tą grupą oraz z ich wyniku. Jestem przekonany, że swoją postawą, ambicją, pracowitością i końcowym rezultatem, jakim jest zwycięstwo w Lidze Mistrzów potwierdzili, że zasługują na to wyróżnienie. Cieszę się, że mogłem być częścią tak pięknie pisanej przez ZAKSĘ historii – podkreślił były szkoleniowiec Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Nikola Grbić.