1:3
16 października 2016, 14:45
Gdańsk
18:25 25:21 24:26 23:25

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle po wyrównanym meczu pokonuje Lotos Trefl Gdańsk 3:1 (25:18, 21:25, 26:24, 25:23 )

Skład ZAKSY Kędzierzyn – Koźle: Dawid  Konarski , Rafał Buszek , Łukasz Wiśniewski , Mateusz  Bieniek, Sam Deroo , Bejamin Toniutti ,  Paweł Zatorski (libero) oraz Grzegorz Bociek, Patryk Czarnowski, Dominik Witczak, Kamil  Semeniuk  i Korneliusz  Banach (libero)

Pierwszego seta rozpoczęliśmy bardzo dobrze po dwóch asach serwisowych Mateusza Bieńka prowadziliśmy 4:0. Niestety po kilku prostych błędach w ataku przegrywaliśmy 8:7 Przy stanie 15:13 dla ZAKSY stawiamy dwa pojedyncze bloki i odskakujemy na 4 oczka 17:13. Taką przewagę zachowujemy już do końca seta, którego wygrywamy 25:18.

Drugą partię lepiej rozpoczęli gospodarze prowadzili 7:3. Gdańszczanie zaczęli lepiej  zagrywać i mieliśmy problemy z dokładnym  przyjęciem. Przy stanie 16:11 dla Lotosu w naszym zespole Grzegorz Pająk zmienia Benjamina Toniuttiego. Przez moment zbliżyliśmy się do przeciwnika na 2 punkty 20:18 ale po kolejnych asach serwisowych Lotos odskakuje na 4 punkty i seta wygrywa ostatecznie 25:21

Trzeci set to mocna wymian ciosów z obydwu stron. Widzimy na parkiecie bardzo mocne ataki, gra w obronie stoi na najwyższym poziomie. Żadna z ekip nie może zdobyć większej przewagi. Przy stanie 11:11 Rafał Buszek zostaje zablokowany a w następnej akcji nie kończy ataku, za to gospodarze wykorzystują kontratak i Lotos wychodzi na prowadzenie 13:11. Po bloku Łukasza Wiśniewskiego i asie serwisowym Mateusza Bieńka to ZAKSA wychodzi na prowadzenie 18:16. Niestety po asie serwisowym Mateusza Roamaća i kontrze Mateusza Miki Lotos wychodzi na prowadzenie 21:20. Przy remisie 24:24 w ataku myli się Mateusz Mika a chwilę później zostaje zablokowany ZAKSA wygrywa 26:24

Czwarta odsłona jest wyrównana, oba zespoły grają punkt za punkt. Na tablicy pojawia się kolejno remis 7:7, 11:11. Dopiero po skutecznej kontrze Mateusza Miki gdańszczanom  udaje się wyjść na prowadzenie dwoma punktami 15:13, chwilę później Rafał Buszek zagrywa asa serwisowego  i znowu jest remis 15:15. Przy wyniku 21:21 w ataku myli się Lotos i ZAKSA wychodzi na jednopunktowe prowadzenie 22:21. Kędzierzynianie wykorzystują pierwszą piłkę meczową stawiając szczelny blok. Seta czwartego wygrywamy 25:23.