Fundacja Polska Siatkówka zagości na meczu w HWS „Azoty”

Fundacja Polska Siatkówka zagości w HWS „Azoty” 26 kwietnia. Tego dnia podczas meczu półfinałowego PlusLigi, gdzie rywalem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będzie Asseco Resovia Rzeszów prowadzona będzie zbiórka środków na Fundusz Opieki i Rehabilitacji.

Fundacja Polska Siatkówka od lat działa na rzecz osób związanych ze środowiskiem siatkarskim, pomagając osobom chorym, cierpiącym, starszym, dla których czasem proste czynności życiowe są ogromnym wyzwaniem. Inicjuje i wspiera zbiórki wynikające z nagłych przypadków losowych. Podtrzymuje również bieżący kontakt ze starszym pokoleniem siatkarskim. Fundacja stara się pomagać im finansowo, a także organizuje cykl ‘Siatkówka łączy pokolenia’. Ponadto współfinansuje operacje, leczenie i rehabilitacje. Jak podkreślają przedstawiciele Fundacji Polska Siatkówka potrzeb jest bardzo dużo.

I tak przy współpracy z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w środę 26 kwietnia Fundacja Polska Siatkówka zagości w HWS Azoty. Tego dnia przy pomocy dzieci z Akademii Dembończyk i Wójtowicz prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. Przy sektorze nr 13 pojawi się również stoisko fundacji, przy którym będzie można zakupić cegiełkę w postaci różnych pamiątek siatkarskich jak książki, worki, smycze, piny itp.

Do współpracy  włączyła się również firma Eco Harpoon Recykling Sp. z o.o., która podczas meczu przeprowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego, a każdy kilogram zebranych elektrośmieci zamieni na środki finansowe przekazane na Fundusz Opieki i Rehabilitacji. Zachęcamy do przynoszenia na mecz małego i dużego sprzętu AGD i RTV, baterii i akumulatorów. Przy głównym wejściu do hali umieszczone zostaną kontenery na drobniejsze produkty,  natomiast z prawej strony hali pojawi się samochód dostawczy oraz punkt, gdzie będzie można oddać produkty o większych gabarytach.

Zapraszamy na mecz i zachęcamy do pomocy. Wolontariusze wspierający akcję ubrani będą w granatowe koszulki z logo Akademii Dembończyk i Wójtowicz. W imieniu Fundacji Polska Siatkówka serdecznie dziękujemy za każde wsparcie!