Ferdinando de Giorgi trenerem reprezentacji Polski!

20 grudnia decyzją Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej trener ZAKSY Kędzierzyn -Koźle Ferdinando de Giorgi został wybrany nowym szkoleniowcem reprezentacji Polski.

Po zakończeniu współpracy z dotychczasowym szkoleniowcem Stephanem Antigą 12 października Polski Związek Piłki powołał zespół, mający dokonać wyboru nowego trenera reprezentacji Polski mężczyzn. Do końca października szkoleniowcy mogli nadsyłać swoje kandydatury. Wśród zainteresowanych pracą z reprezentacją mistrzów świata był również trener mistrza Polski. Po kolejnych etapach trzech szkoleniowców zostało zaproszonych na rozmowy, w gronie trenerów, których projektami był zainteresowany Polski Związek Piłki Siatkowej znalazł się Ferdinando de Giorgi. Obok naszego trenera zaproszeni na rozmowy zostali inni utytułowani szkoleniowcy, jak Radostin Stojczew oraz Mauro Berruto.

 To właśnie z tej trójki Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej wybrał nowego trenera. Decyzja zapadła dziś (tj. 20 grudnia 2016 roku). Oficjalnie nowym trenerem Reprezentacji Polski Mężczyzn został ogłoszony Ferdinando de Giorgi. 

Do decyzji podjętej przez Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej, gratulując naszemu trenerowi odniósł się również prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. -Fefe jest bardzo dobrym trenerem, w Kędzierzynie-Koźlu stworzył zespół, który mierzy w najwyższe cele i je osiąga. To bardzo ambitny człowiek i trener, który nie boi się podejmowania nowych wyzwań. W pracy z reprezentacją Polski życzymy mu powodzenia –  powiedział Sebastian Świderski.

Oficjalna prezentacja nowego trenera Reprezentacji Polski Mężczyzn odbędzie się w czwartek 22 grudnia 2016 roku na Stadionie PGE Narodowy podczas konferencji prasowej.