Faza zasadnicza na ostatniej prostej- walczymy w Zawierciu
Aluron CMC Warta Zawiercie
1:3
Aluron CMC Warta Zawiercie
3 marca 2019, 14:45
Zawiercie
25:22 19:25 21:25 16:25

Po walce do ostatniego spotkania w zmaganiach siatkarskich Ligi Mistrzow nasz zespół wraca na ligowe pakiety. Przed ZAKSĄ spotkanie na trudnym terenie. O ligowe punkty powalczymy w Zawierciu.

23. kolejka PlusLigi wystartowała w piątkowy wieczór, nasz zespół do rywalizacji przystąpi nieco później. Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Aluron Virtut Wartą Zawiercie będzie bowiem jednym z ostatnich spotkań tej kolejki siatkarskiej ekstraklasy. Na kilka meczów przed zakończeniem fazy zasadniczej PlusLigi siatkarzy sytuacja w ligowej tabeli jest dość interesująca.  W rywalizacji o przepustkę do fazy play-off wciąż liczy się dziesięć drużyn. ZAKSA mimo ostatnich potknięć i pierwszych porażek na ligowym podwórku wciąż utrzymuje bezpieczną pozycję lidera. Mając jeden zaległy mecz z bilansem siedemnastu zwycięstw i dwóch porażek oraz 50. punktami na koncie kędzierzynianie pozostają na pierwszym miejscu zestawienia. Nasz zespół czuje jednak na plecach oddech wicelidera. Druga runda fazy zasadniczej jest wyjątkowo udana dla siatkarzy ze stolicy, stołeczni po 21 rozegranych spotkaniach mogą pochwalić się wynikiem 48 punktów i to właśnie Onico Warszawa goni ZAKSĘ.

Nasz najbliższy rywal obecnie zajmuje piąte miejsce, zawiercianie są jednak świadomi ścisku w tabeli na miejscach 5-7. I tak podopiecznych Marka Lebedew i siódmy zespół zestawienia dzielą tylko dwa punkty,  a nawet obecnie dziesiąty zespół z Gdańska wciąż ma matematyczne szanse na awans do fazy play-off.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - ONICO Warszawa
Ostatni mecz ligowy nie ułożył się po myśli naszego zespołu, udanym początkiem rozgrywek ligowych wicemistrzowie Polski zagwarantowali sobie jednak spokój w końcówce fazy zasadniczej. Przyzwyczajona do triumfów ZAKSA zamierza jednak wrócić na zwycięską ścieżkę. Już rywalizacja z jednym z czołowych zespołów na świecie (Cucine Lube Civitanova) pokazała, że nasz zespół wkracza na właściwe tory. Co prawda mecz w Italii był spotkaniem straconych szans, jednak regularny serwis i czujna gra naszego zespołu w bloku mogą dawać powody do optymizmu przed kluczowymi meczami fazy zasadniczej.

Do końca tej części rozgrywek pozostały nam tylko cztery mecze.  Podopieczni Andrei Gardiniego chcąc utrzymać bezpieczny dystans nie mogą pozwolić sobie na kolejne potknięcia. Tym bardziej, że przed nami mecze z zespołami walczącymi o ‘być albo nie być’ w czołowej szóstce PlusLigi, poza zawiercianami zmierzymy się z Treflem Gdańsk, GKS-em Katowice i PGE Skrą Bełchatów. W niedzielne popołudnie ZAKSA rozpocznie więc trudny finisz pierwszej fazy rozgrywek.

Niezależnie od wyników ostatnich meczów to nasz zespół będzie faworytem najbliższej rywalizacji. Nie tylko dystans dzielący obie ekipy w tabeli, ale również dotychczasowe wyniki spotkań ZAKSY z zespołem Marka Lebedew stawiają więcej plusów po naszej stronie.  Nasz zespół w tym sezonie z zawiercianami mierzył się dwukrotnie, najpierw pokonując rywali w pierwszej rundzie fazy zasadniczej, następnie zamykając im drogę do finału Pucharu Polski. Również niezbyt długiej historii gry klubu z Zawiercia w siatkarskiej ekstraklasie ‘Jurajscy Rycerze’ nie byli w stanie znaleźć sposobu na nasz zespół. Wszystkie z dotychczasowych meczów kończyły się wygraną ZAKSY 3:1.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - ONICO Warszawa

Mecz z Aluron Virtu Wartą Zawiercie rozegramy na trudnym terenie, bez wątpienia hala w Zawierciu jest atutem miejscowych, o czym wielokrotnie przekonały się czołowe ekipy PlusLigi. Przed naszym zespołem trudne zadanie, ZAKSA do ‘Jurajskiej Twierdzy’ pojechała z jasnym celem, jakim jest komplet punktów. Jak zakończy się starcie lidera ze zdeterminowanym rywalem przekonamy się niebawem.

Spotkanie 23. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Wartą Zawiercie zaplanowano na niedzielę, 3. marca, początek meczu o godz. 14:45. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.