Dominik Witczak wypożyczony do Asseco Resovii Rzeszów.

Od 1 grudnia br. Dominik Witczak zasili skład Asseco Resovii Rzeszów. Klub z południowej Polski, borykając się z kontuzjami zwrócił się o wypożyczenie Dominika Witczaka. Na ostateczną decyzję Klubu wpłynęła przede wszystkim chęć Dominika do gry i rozwoju.

Dominik Witczak tłumacząc swoją decyzję powiedział: „-Powód odejścia do Resovii jest dosyć prosty. To chęć gry. Ja obecnie jestem trzecim atakującym, a moi koledzy są w dobrej formie, więc szans wyjść na boisko miałbym prawdopodobnie niewiele. Długo się zastanawiałem nad tą decyzją, bo naprawdę nie było łatwo. Jestem bardzo mocno związany z Kędzierzynem. Obowiązuje mnie jednak ważny kontrakt na przyszły sezon i chętnie się z niego wywiążę. Na pewno nie żegnam się definitywnie z klubem, ani z kibicami, bardziej mówię do zobaczenia niebawem”.

 

Prezes ZAKSA, Sebastian Świderski podkreśla: „- To nie była dla Klubu łatwa decyzja. Dominik jest z nami od 8 sezonów i w wielu sytuacjach był podporą dla zespołu, sprawdzał się w trudnych momentach odwracając wynik spotkania. W tym sezonie tak budowaliśmy skład, aby ławka dawała możliwości dobrych zmian. Wypożyczając Dominika zostajemy z dwoma bardzo dobrymi atakującymi. Zdajemy sobie sprawę, że tym działaniem wzmacniamy rywala, ale czujemy się silni i chcemy, aby Dominik rozwijał się, wiele grał, a w przyszłym sezonie ponownie zagrał w barwach ZAKSY.”

 

Zdaniem trenera ZAKSY, Ferdinando de Giorgi: „- Uszanowaliśmy decyzję zawodnika, ponieważ jest dla nas bardzo ważną osobą. Jest profesjonalistą, skupionym na treningach i zdobywaniu doświadczeń. Ta sytuacja pozwoli Dominikowi nabyć kolejnych umiejętności, z korzyścią dla niego i dla nas w kolejnym sezonie.