Czas na rewanż za Puchar Polski
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
2:3
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
7 kwietnia 2018, 14:45
Kędzierzyn-Koźle
25:18 25:23 19:25 21:25 11:15

Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko dwa spotkania. W ostatnim meczu tej części rozgrywek na własnym terenie podejmiemy tegorocznych zdobywców Pucharu Polski. Hit kolejki już w sobotę, o 14:45, zapraszamy do hali przy ul. Mostowej.

Zmagania ligowe powoli wkraczają w decydującą fazę, już tylko dwa mecze dzielą nas od fazy play-off. I mimo że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapewniła sobie spokój niezagrożoną pozycję lidera bez wątpienia nasz zespół dostarczy nam jeszcze sporo emocji. Tym bardziej, że przed nami spotkania na szczycie. Już w najbliższą sobotę podejmiemy aktualnie zajmujących trzecie miejsce siatkarzy z Gdańska. Podopieczni Andrei Anastasiego w dotychczas rozegranych 28. spotkaniach wygrywali 22 razy i mogą pochwalić się dorobkiem 60 oczek. Gdańszczanie wciąż mają matematyczne szanse na dogonienie drugiej Skry Bełchatów, muszą też uciekać przed czwartą ONICO Warszawą.

IMG_0370

Dotychczasowy bilans obu ekip przemawia na korzyść ZAKSY, mistrzowie Polski w Gdańsku (w pierwszym meczu fazy zasadniczej) nie pozwolili rywalom ugrać nawet seta. MVP spotkania wybrany został wówczas kapitan naszego zespołu – Benjamin Toniutti. Najlepiej punktującym zawodnikiem ZAKSY był wówczas Sam Deroo, z dobrej strony pokazali się nasi środkowi. Gdańszczan z opresji próbował wyprowadzić wówczas Damian Schulz. Jednak to nie to starcie jest najświeższym wspomnieniem rywalizacji gdańsko-kędzierzyńskiej w tym sezonie. Mamy za co zrewanżować się rywalom z Pomorza, bowiem to zespół Andrei Anastasiego sprawiając sensację w Pucharze Polski wyeliminował nasz zespół z walki o obronę trofeum już na etapie półfinałów. Gdańszczanie mogli się pochwalić przede wszystkim bardzo regularną zagrywką, później w finale Trefl Gdańsk potwierdził swoją dobrą dyspozycję, sięgając po trofeum.

Od tego spotkania minęło kilka miesięcy, jednak już teraz można powiedzieć, że runda rewanżowa pokazuje jak groźnym rywalem może być zespół z Gdańska. W tej części rozgrywek gdańszczanie przegrali tylko dwa razy. Również rankingi indywidualne sprzyjają Treflowi Gdańsk. Zawodnikiem, który w tym sezonie najczęściej był wzbierany MVP był Damian Schulz. Lider Trefla Gdańsk z dorobkiem 543 punktów jest również trzeci w zestawieniu najlepiej punktujących fazy zasadniczej. Trefl Gdańsk to jednak nie tylko Schulz, po drugiej stronie siatki zobaczymy takich zawodników jak Szalpuk, Mika, Nowakowski czy Sanders. Nasi siatkarze również nie zwalniają tempa, wysoki poziom skuteczności Maurice’a Torresa czy Rafała Buszka pozwoliły ZAKSIE podtrzymać serię zwycięstw.

IMG_0612

Już teraz mecz ZAKSY z Treflem Gdańsk określany jest mianem hitu kolejki, dla mistrzów Polski spotkanie będzie również okazją do rewanżu za Puchar Polski. Jak będzie tym razem przekonamy się niebawem. Mecz 29. kolejki pomiędzy ZAKSĄ i Treflem Gdańsk zaplanowano na sobotę, 7 kwietnia. Początek spotkania o godz. 14:45. Transmisję przeprowadzi telewizja Polsat Sport.