#BohaterMiesiąca stycznia: Łukasz Kaczmarek

Styczeń był dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle sporym wyzwaniem. Nasz zespół odrabiał straty na ligowych parkietach, brał udział również w kolejnym turnieju Ligi Mistrzów. O ile w europejskich pucharach nie jest przyznawane wyróżnienie MVP to w meczach PlusLigi niezmiennie wybieramy najlepszego zawodnika. W tym miesiącu wyróżnienie trafiało do Aleksandra Śliwki, Jakuba Kochanowskiego i Łukasza Kaczmarka. To właśnie z tej grupy wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

W styczniu po raz piąty w tym sezonie fani naszego zespołu wybierali #BohateraMiesiąca. Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  Przypomnijmy, że #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice.

Nasz zespół w styczniu, podobnie jak w intensywnym grudniu, rozegrał aż osiem spotkań, z czego pięć meczów w ramach PlusLigi i trzy spotkania rozgrywanego w Bełchatowie turnieju Ligi Mistrzów. W wyborze #BohateraMiesiąca brane pod uwagę były wyłącznie mecze ligowe. I tak dwukrotnie w styczniu nagrodę dla najlepszego zawodnika zgarniał Jakub Kochanowski, po jednym wyróżnieniu MVP otrzymali  Aleksander Śliwka i Łukasz Kaczmarek. To właśnie ta trójka rywalizowała o miano #BohateraMiesiąca stycznia, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Nowy rok przyniósł kolejne zwycięstwa podopiecznych Nikoli Grbicia, nasz zespół wyśrubował imponujący wynik 27. zwycięstw z rzędu (uwzględniając mecze Superpucharu mistrzów Polski, PlusLigi oraz Ligi Mistrzów). Styczeń rozpoczęliśmy efektowną wygraną z GKS-em Katowce, MVP tego spotkania wybrany został Łukasz Kaczmarek. Nasz atakujący był nie tylko najlepiej punktującym ZAKSY, na uwagę zasługuje również wysoka – 81% skuteczność Łukasza Kaczmarka w ataku. Również początek kolejnego miesiąca potwierdził, że tego typu noty w przypadku atakującego Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie były jednorazowe. W kolejnych spotkaniach rywale przekonali się również o skuteczności i czujności naszych środkowych, w tym miesiącu na siatce brylował Jakub Kochanowski, zgarniając wyróżnienia MVP w meczach  z Wartą Zawiercie czy Ślepskiem Suwałki. Reprezentant Polski nie tylko zbierał dobre noty w ataku, równie aktywny był w elemencie bloku. Swoją czujność na siatce  potwierdził również Aleksander Śliwki. W meczu z Cerrad Czarnymi Radom z dorobku 16 oczek naszego przyjmującego trzy punkty były efektem skutecznych bloków. Taka gra Olka nie mogło pozostać niezauważona  to nasz przyjmujący został MVP meczu w Radomiu.

W głosowaniu kibiców tym razem największe uznanie zyskał Łukasz Kaczmarek. Na ponad 400 głosów fanów ponad 200 osób jako kandydata do nagrody wskazała naszego atakującego i to właśnie Łukasz został #BohateremMiesiąca stycznia. Przypomnijmy, że to pierwsze wyróżnienie #Bohatera, jakie otrzymał Łukasz Kaczmarek w sezonie 2020/2021, we wcześniejszych głosowaniach dwukrotnie triumfował Kamil Semeniuk, również dwa wyróżnienia fanów otrzymał Aleksander Śliwka.