#BohaterMiesiąca października: Łukasz Kaczmarek

Za nami pierwszy miesiąc nowego sezonu, wzorem poprzednich lat wraz z Hotelem Hugo kontynuujemy tradycję wybierania #Bohatera Miesiąca. Podobnie jak na inaugurację poprzedniego sezonu #BohateremMiesiąca października decyzją kibiców wybrany został atakujący naszego zespołu – Łukasz Kaczmarek.

Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  W rywalizacji o tytuł  #Bohatera Miesiąca biorą udział wszyscy zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którzy w danym miesiącu przynajmniej raz zdobyli wyróżnienie MVP. Następnie z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Zwycięzca głosowania fanów otrzymuje pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***). Dodatkowo w każdym kolejnym miesiącu, na wzór poprzedniego sezonu, w menu Hotelu Hugo znajdzie się specjalny burger, skomponowany osobiście przez #Bohatera Miesiąca (o dokładnym terminie będziemy informować za pośrednictwem mediów społecznościowych).

W październiku, w ramach rywalizacji ligowej, nasz zespół rozegrał sześć spotkań. Sezon zainaugurowaliśmy zwycięskim meczem z Indykpolem AZS-em Olsztyn, gdzie MVP rywalizacji wyróżniony został Łukasz Kaczmarek. Nasz atakujący wybrany został zawodnikiem meczu również w spotkaniu z LUK Lublin. Kolejne wyróżnienia trafiały w ręce Davida Smitha (po meczu z BBTS-em Bielsko-Biała) oraz Marcina Janusza (w spotkaniu z Treflem Gdańsk). To właśnie z tej trójki kibice wybierali #BohateraMiesiąca.

Na ponad 170 głosów, większość (71) otrzymał Łukasz Kaczmarek i to nasz atakujący decyzją fanów został #Bohaterem Miesiąca października. I tak w listopadzie w menu Hotelu Hugo pojawi się nowa pozycja – burger skomponowany przez atakującego Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.  W wygrywanych przez kędzierzynian spotkaniach Łukasz Kaczmarek regularnie uzyskiwał wysokie noty, jednak to właśnie w meczach z zespołami z Olsztyna i Lublina, kiedy otrzymywał wyróżnienia dla zawodnika meczu, jego noty prezentowały się szczególnie imponująco. W meczu 1. kolejki nasz atakujący zdobył 24 punkty, do oczek zdobywanych w ataku dodając 3 asy serwisowe. W meczu z LUK Lublin noty Łukasza Kaczmarka były jeszcze lepsze przy  27 punktach MVP tego spotkania mógł się pochwalić 71% – efektywnością zmagań w ataku.