#BohaterMiesiąca października: Aleksander Śliwka

W październiku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegrała cztery mecze, triumfując dwukrotnie. W tych spotkaniach wyróżnienie MVP trafiało do Aleksandra Śliwki i Łukasza Kaczmarka. To właśnie z tej dwójki, w głosowaniu kibiców, wyłoniony został #BohaterMiesiąca.

To już drugi sezon, w którym fani Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pomagają nam wyłonić #BohateraMiesiąca. Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice.

Aktualnie siatkarze naszego zespołu pozostają w samoizolacji lub odbywają kwarantannę. W październiku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle większość spotkań rozegrała zgodnie z planem, podopiecznym Nikoli Grbicia udało się rozegrać również mecze awansem. W tym miesiącu  kędzierzynianie kontynuowali zwycięską serię, na cztery spotkania wygrywając wszystkie. W tym miesiącu dwukrotnie wyróżnienie MVP trafiało w ręce Łukasza Kaczmarka, również dwa razy nagrodę otrzymał Aleksander Śliwka. To ten duet rywalizował o miano #BohateraMiesiąca października, pamiątkową statuetkę (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

Październik rozpoczął się mocnym akcentem w wykonaniu naszego zespołu, Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie tracąc nawet seta na terenie rywali pokonała Trefl Gdańsk. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania został wybrany Łukasz Kaczmarek, który na to wyróżnienie zapracował sobie skutecznością zagrań w ataku (60%), czujną grą w bloku i łączną zdobyczą 17 oczek. Nie mniej udany dla naszego atakującego był wyjazdowy mecz w Suwałkach, kiedy to ponownie jako najlepiej punktujący zawodnik ZAKSY, Łukasz został wybrany MVP spotkania. Równie często tego typu wyróżnienie przyznawano przyjmującemu Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle – Olkowi Śliwce. I tak, w ostatnim meczu w HWS „Azoty””, jakie podopieczni Nikoli Grbicia rozegrali przed siatkarskim tournée i wymuszoną przerwą, tj. spotkaniu z Indykpolem AZS Olsztyn Aleksander Śliwka przy dorobku 14 zdobytych punktów wyrósł do roli lidera naszego zespołu w ataku. Ten wynik nasz przyjmujący poprawił w Lubinie, kończąc wówczas mecz przy skuteczności w ataku na poziomie 58%, zapisując na konto ZAKSY 19 punktów.

Fani Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle mieli więc niełatwy wybór. W głosowaniu fanów tym razem dominował Aleksander Śliwka. Na ponad 300 głosów fanów ok. 180 osób jako kandydata do nagrody #BohaterMiesiąca wskazała właśnie Olka i to nasz przyjmujący został #BohateremMiesiąca października.