#BohaterMiesiąca lutego: Aleksander Śliwka

W gronie nominowanych do tytułu #BohateraMiesiąca lutego znalazło się aż siedmiu zawodników Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy bitew: Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk. Głosowaniem kibiców wyróżnienie otrzymał Aleksander Śliwka.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą akcji #Bohater Miesiąca jest Hotel Hugo Business & Spa***. Zgodnie z regułami zwycięzcę w głosowaniu wybierają kibice. #Bohaterem Miesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu zdobył wyróżnienie MVP, uwzględniamy zarówno mecze PlusLigi i Ligi Mistrzów. W minionym miesiącu konkurencja była spora, wyrównany skład mistrza Polski potwierdził również fakt, że aż siedmiu naszych zawodników w tym miesiącu kończyło spotkania z nagrodami dla najlepszego zawodnika. Rywalizację o miano #Bohatera Miesiąca tym razem podzieliliśmy na 2 etapy, najpierw w rywalizacji półfinałowej kibice wybierali zwycięzców, następnie w ankiecie finałowej fani decydowali, w czyje ręce trafi pamiątkowa statuetka (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  oraz pakiet gadżetów od Grupy Azoty ZAK S.A.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Asseco Resovia Rzeszow

W pierwszym półfinale znaleźli się Ben Toniutti, Piotr Łukasik, Aleksander Śliwka i Arpad Baroti, zdobywając ponad 360 głosów kibiców zdecydowanym zwycięzcą tego zestawienia został Aleksander Śliwka. W drugiej części głosowania znaleźli się Przemysław Stępień, Łukasz Wiśniewski i Kamil Semeniuk, tym razem kolegów zdeklasował Kamil Semeniuk (ponad 330 głosów) i w wielkim finale miesiąca czekało nas starcie przyjmujących. W finałowej bitwie 53% głosów otrzymał Aleksander Śliwka i to nasz mistrz świata został #BohateremMiesiąca lutego.

To był intensywny miesiąc w wykonaniu naszego zespołu, ZAKSA rozegrała aż dziewięć spotkań. Aleksander Śliwka regularnie potwierdza, że jest mocnym punktem mistrza Polski. Znakomita gra Olka zyskała uznanie w meczu 14. kolejki, w którym rywalem naszego zespołu była ekipa beniaminka – Ślepsk Malow Suwałki. To właśnie przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z wynikiem 18. punktów był najlepszym zawodnikiem naszego zespołu. Przy blisko 52% efektywności zagrań w ataku Aleksander Śliwka punktował również w bloku, sprawiając rywalom sporo problemów swoim serwisem.