#BohaterMiesiąca listopada: Kamil Semeniuk

Ze względu na kwarantannę i przerwę w treningach w listopadzie nas zespół nie rozegrał wszystkich zaplanowanych meczów. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zagrała dwa spotkania, a wybór #BohateraMiesiąca jeszcze nie był taki łatwy.

Zmagania ligowe nabierają tempa.  Za nami kolejny miesiąc, w którym fani Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pomagali nam wyłonić #BohateraMiesiąca. Pomysłodawcą akcji jest Hotel Hugo Business & Spa***.  #BohateremMiesiąca może zostać każdy zawodnik Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, który w danym miesiącu przynajmniej raz) zdobył wyróżnienie MVP, z grona nominowanych zwycięzcę w głosowaniu na Facebooku Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wybierają kibice. Tym razem sytuacja była wyjątkowa, bowiem głosowanie fanów było tylko formalnością.

Po okresie samoizolacji i kwarantanny w listopadzie podopieczni Nikoli Grbicia wznowili treningi. Pierwszym meczem naszego zespołu po przerwie było rozgrywane w HWS „Azoty” spotkanie z beniaminkiem PlusLigi – Stalą Nysa. Kolejne starcie rozegraliśmy na wyjeździe, tym razem rywalem ZAKSY byli siatkarze MKS-u Będzin.

W pierwszym ze spotkań, rozgrywanych przez nasz zespół w listopadzie, Kamil Semeniuk imponował nie tylko skutecznością w ataku. Obok blisko 60% efektywności na siatce  uwagę zwracała dobra dyspozycja kędzierzynianina w polu serwisowym (3 asy serwisowe) oraz czujna gra w bloku. Jeszcze lepsze noty nasz przyjmujący zanotował w kolejnym spotkaniu, w rozgrywanym w Sosnowcu meczu z MKS-em Będzin Kamil Semeniuk zdobył 18. punktów, utrzymując skuteczność zagrań w ataku na poziomie 63%.

W obu meczach triumfowali siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, dwukrotnie wyróżnienie MVP trafiało w ręce Kamila Semeniuka. W tej sytuacji do  tradycyjnego już głosowania na #BohateraMiesiąca podeszliśmy z przymrużeniem oka. Fani aktywnie włączyli się do zabawy, nie jest jednak zaskoczeniem, że pamiątkowa statuetka (przyznawana przez Hotel Hugo Business & Spa***)  trafiła właśnie do Kamila Semeniuka. Przypomnijmy, że to już drugie wyróżnienie Kamila w tym sezonie.