Biało-czerwony mecz w Kędzierzynie-Koźlu
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
16 listopada 2018, 20:30
25:16 25:22 25:14

Już 7. kolejce PlusLigi siatkarzy towarzyszyła wyjątkowa oprawa meczów, również w startującej w najbliższy piątek kolejce będziemy świętować 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę, na mecz z Cuprum Lubin zapraszamy więc w barwach biało-czerwonych.

2018 rok jest szczególny dla nas, bowiem świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Również Polska Liga Siatkówki SA oraz kluby PlusLigi postanowiły aktywnie włączyć się do świętowania. Już podczas meczów 7. kolejki PlusLigi mogliśmy zobaczyć wyjątkową, biało-czerwoną oprawę spotkań. Również w spotkaniu 8. kolejki z Cuprum Lubin chcemy aktywnie włączyć się w obchody odzyskania niepodległości.

Za nami siedem spotkań, niezmiennie ZAKSA kontynuuje serię zwycięstw, dzięki czemu nasz zespół mając 20 punktów na koncie pozostaje liderem PlusLigi. Najbliższy rywal kędzierzynian może mówić o zmiennym szczęściu, Cuprum Lubin w siedmiu dotychczas rozegranych spotkaniach zdobył sześć punktów, wygrywając dwukrotnie i przegrywając pięć spotkań. Lubinianie obecnie zajmują dość odległe, 11. miejsce w ligowej tabeli, co po raz kolejny stawia podopiecznych Andrei Gardiniego w roli faworyta spotkania.

Ostatnia kolejka nie była szczęsliwa dla lubinian, Cuprum o ligowe punkty walczył mierząc się ze Skrą Bełchatów. To spotkanie zdecydowanie nie ułożyło się po myśli zespołu Marcelo Fronckowiaka, na własnym terenie lubinianie nie ugrali nawet seta. Jedynie w odsłonie trzeciej gospodarze walczyli nieco dłużej, finalnie nawet zmiany w składzie niewiele pomogły. Najjaśniejszym punktem Cuprum był zdobywca 11 punktów Igor Gribelny, żaden z pozostałych zawodników nie przekroczył progu 10 punktów zdobytych w meczu. Dobrą zmianę w spotkaniu dał jeszcze Jakub Ziobrowski, nie odmieniło to losów meczu. Również dla ZAKSY mecz 7. kolejki nie był najłatwiejszy, mimo dystansu dzielącego nasz zespół i Resovię Rzeszów w ligowej klasyfikacji przed starciem w rzeszowskiej hali na Podpromiu spodziewaliśmy się zaciętego widowiska. Mimo że pierwszy set, wygrany przez nasz zespół wyjątkowo pewnie pozwalał myśleć o rozstrzygnięciu meczu w trzech setach, do triumfu potrzebowaliśmy ponad dwóch godzin. Pięciosetowe starcie potwierdziło, że ZAKSA walczy do końca. Nasz zespół kilkukrotnie odwracał losy spotkania, wychodząc z opresji.

ZAKSA Kedzierzyn Kozle - Jastrzebski Wegiel

Mecz w Rzeszowie potwierdził siłę zespołowości wicemistrzów Polski, najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Sam Deroo. I tak po siedmiu kolejkach możemy pochwalić się tego typu wyróżnieniem otrzymanym w każdym meczu przez innego zawodnika naszego zespołu, co również pokazuje, że ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to przede wszystkim wyrównany skład, a nie indywidualności. Jak w konfrontacji z rozpędzoną ZAKSĄ zaprezentują się lubinianie przekonamy się niebawem. Cuprum Lubin to zespół, który przed tym sezonem dotknęły spore zmiany kadrowe. Przede wszystkim szeregi lubinian opuścił reprezentant Polski, nasz nowy atakujący – Łukasz Kaczmarek. Przebudowany zespół, pod wodzą nowego trenera nie zaliczy początku sezonu do szczególnie udanych, tym bardziej lubinianie, głodni zwycięstwa mogą być niebezpieczni.

Spotkanie 8. kolejki PlusLigi, w którym naszym rywalem będzie Cuprum Lubin rozegramy w piątek, 16 listopada, początek meczu o godz. 20:30. Transmisję ze spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport Extra.