Benjamin Toniutti na dłużej w ZAKSIE!

Kapitan naszego zespołu zostaje w ZAKSIE. Benjamin Toniutti, przedłużył kontakt z mistrzem Polski i również w kolejnym sezonie będzie bronił barw Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Obecny sezon jest piątym, w którym swoją grą fanów ZAKSY cieszy Benjamin Toniutti. Reprezentant Francji do Kędzierzyna-Koźla trafił w sezonie 2015/2016, wcześniej nasz kapitan występował na parkietach ligi niemieckiej (VfB Friedrchshafen), francuskiej (Arago de Sete), włoskiej (CMC Ravenna) czy rosyjskiej (Zenit Kazań). Jednak to z ZAKSĄ Benjamin Toniutti sięgał po najwyższe trofea. Sympatyczny rozgrywający nasz zespół trzykrotnie poprowadził do mistrzostwa Polski, z ZAKSĄ zdobywając tytuł wicemistrza kraju, dwa Puchary Polski, do bogatej kolekcji w tym roku dodając również pierwszy w historii naszego klubu Superpuchar Polski.

Grupa Azoty ZAKSA Kedzierzyn Kozle -  PGE SKRA Belchatow

O tym, jak ważną częścią #ZAKSAFamily jest Benjamin Toniutti mówi Sebastian Świderski.Cieszę się bardzo, że Ben zdecydował się na przedłużenie umowy, nikogo nie trzeba przekonywać jak klasowym jest zawodnikiem. Fakt, że również w kolejnym sezonie chce być z ZAKSĄ jest potwierdzeniem tego, że nasza droga budowania jakości, systematyczności i wiarygodności klubu, którą zmierzamy od kilku lat przynosi efekty – podkreśla prezes ZAKSA S.A, zaznaczając, że to nie kwestie finansowe były kluczowe. – Przez ostatnie lata tworzymy swoją markę i siłę opartą nie tylko na finansach, mimo że nie jesteśmy klubem z największym budżetem zawodnicy chętnie decydują się grać z nami. ZAKSA jest klubem stabilnym, z dobrą atmosferą, warunkami do pracy, więc zawodnicy tutaj mogą spokojnie skoncentrować się na treningach i pracy – dodaje Sebastian Świderski.

Jak przyznaje nasz kapitan powodów podjęcia decyzji o pozostaniu w Kędzierzynie-Koźlu było kilka, w tym właśnie warunki do pracy i atmosfera, o których wspomniał prezes naszego klubu. – Zdecydowaliśmy zostać tutaj razem z rodziną, ponieważ czujemy, że Kędzierzyn stał się naszym drugim domem. Jestem zawodnikiem, który lubi walczyć o najwyższe cele, sięgając po kolejne trofea i tytuły i czuję, że ZAKSA chce tego samego. Dlatego też chciałbym, abyśmy razem spróbowali kontynuować tę drogę. Moim celem, jako zawodnika, jest pokazanie, że możemy być częścią klubu, nawet jeśli jestem obcokrajowcem i nie mówię po polsku. Wychodzę z założenia, że kiedy klub troszczy się o ciebie i twoją rodzinę, powinieneś to uszanować i dać z siebie wszystko zarówno na boisku, jak i poza nim, bo tak będziesz zapamiętany. W ciągu ostatnich pięciu sezonów razem bardzo się rozwinęliśmy i uważam, że ZAKSA jest jednym z najlepszych klubów w Europie (pod względem poziomu gry, organizacji, warunków do pracy czy możliwości powrotu do zdrowia i regeneracji, jaki daje zawodnikom). Moja kariera przywraca równowagę w moim życiu i Kędzierzyn zapewnia mi to wszystko – zaznacza Benjamin Toniutti.