Benjamin Toniutti: Musimy być gotowi do walki
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
28 stycznia 2017, 20:00
Kędzierzyn-Koźle
25:22 25:15 25:16

-Wiemy, że nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko aby pokazać nasza najlepsza siatkówkę i powtórzyć wynik sprzed roku, zdobywając Puchar Polski- przed rozpoczęciem meczu półfinałowego Pucharu Polski mówi kapitan naszego zespołu – Benjamin Toniutti.

Już niebawem ZAKSA przystąpi do walki o Puchar Polski. Za naszym zespołem pierwsze treningi we wrocławskiej hali Stulecia. W walce o wielki finał na drodze mistrzów Polski staną siatkarze Trefla Gdańsk.-Przyjechaliśmy walczyć o Puchar, taki jest nasz cel. Wiemy, że za darmo nikt nam tego trofeum nie odda. Już w półfinale czeka nas trudne spotkanie z Treflem Gdańsk. Mimo że z nimi wygraliśmy w rundzie zasadniczej to spodziewamy się w sobotę trudnego meczu. Mamy również nadzieję zagrać w finale i już konkretnie o to trofeum będziemy walczyli – mówił przed spotkaniem Paweł Zatorski.

_MG_0042

Obok naszego zespołu w walce o pierwsze trofeum w tym roku udział wezmą z PGE Skra Bełchatów, Onico Warszawa i Trefl Gdańsk. Z uznaniem o dyspozycji rywali wypowiadał się kapitan ZAKSY. –Czeka nas ciężki weekend, mamy tutaj cztery na chwilę obecną najmocniejsze zespoły. Wiemy, że nie będzie łatwo, ale zrobimy wszystko aby pokazać naszą najlepszą siatkówkę i powtórzyć wynik sprzed roku, zdobywając Puchar Polski – zaznaczył Benjamin Toniutti, odnosząc się do dotychczasowego bilansu w starciu z Treflem Gdańsk. – Co prawda całkiem niedawno wygraliśmy 3:0 z gdańszczanami, jednak to jest nowe rozdanie, zupełnie inny mecz. Oni mają za sobą dobre spotkanie z Zawierciem, wiemy więc jak dobry zespół stanie po drugiej stronie siatki – dodał.

Czeka nas więc zacięta walka, o czym zgodnie mówią nasi zawodnicy. –Każdego roku trzeba to trofeum wydrzeć przeciwnikom, każdy przyjeżdża z tym samym nastawienie. Komu się to uda będzie mógł świętować, mam nadzieję, że to po raz kolejny będziemy my – przyznał Paweł Zatorski. Przed rokiem wrocławska hala była szczęśliwa dla ZAKSY, teraz czas napisać nową historię. -Mamy stąd dobre wspomnienia, wygraliśmy tutaj rok temu. Jednak to zupełnie nowy turniej, inna historia. Musimy być gotowi do walki – dodał Benjamin Toniutti.