Benjamin Toniutti: Dobrze zaczęliśmy walkę o mistrzostwo

-Zdobyliśmy dziewięć punktów w trzech meczach. W spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz zagraliśmy świetnie – o mocnym starcie ZAKSY i ostatniej wygranej mówi MVP spotkania z bydgoszczanami -Benjamin Toniutti.

Początek sezonu ligowego ułożył się po myśli naszego zespołu. Również piątkowe starcie z Chemikiem Bydgoszcz przyniosło oczekiwany rezultat, chociaż jak przyznał Benjamin Toniutti nie tylko sam wynik, ale postawa ZAKSY zasługuje na uznanie. – Zdobyliśmy dziewięć punktów w trzech meczach. W spotkaniu z Chemikiem Bydgoszcz zagraliśmy świetnie. Byliśmy gotowi na ciężki mecz, ponieważ bydgoszczanie zagrali niesamowicie dwa pierwsze mecze. Wygrali przeciwko Skrze, więc wiedzieliśmy, że mecz z nimi nie będzie łatwy – mówił nasz rozgrywający, doceniając potencjał rywala.

ZAKSA do meczu z Chemikiem przystąpiła niemal z marszu, układ spotkań w tej fazie sezonu i intensywny grafik meczów w minionym tygodniu nie dał naszej drużynie za dużo czasu na treningi. – Nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania do tego meczu. Wróciliśmy do Kędzierzyna-Koźla w czwartek o czwartej rano, więc to było dość trudne, ale jesteśmy szczęśliwi, że w taki sposób rozpoczęliśmy sezon – zakończył Benjamin Toniutti.