Aleksander Śliwka: W kolejnych meczach zobaczymy lepszą ZAKSĘ

-Trzy punkty są bardzo ważne, to jest ciężki teren., hala w Sosnowcu jest bardzo specyficzna i wiemy, że ten obiekt jest atutem rywali – o meczu z MKS-em Będzin mówił MVP spotkania – Aleksander Śliwka.

Za nami mecz inaugurujący sezon ligowy 2018/2019. W pierwszym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 pokonała MKS Będzin. Najjaśniejszą postacią naszego zespołu był Aleksander Śliwka, wybrany najlepszym zawodnikiem meczu. Dla naszego przyjmującego sobotnie spotkanie było pierwszym rozegranym w barwach ZAKSY. Jak podkreślał mistrz świata pojawił się pewien stres. –Debiut- byłem delikatnie poddenerwowany, ale później wszystko grało tak, jak powinno – podkreślił zawodnik.

Spotkanie 1. kolejki nie rozpoczęło się najlepiej dla wicemistrzów Polski. Pierwsza partia to zmienność sytuacji i końcówka rozstrzygana na przewagi, ten fragment meczu padł łupem gospodarzy, w kolejnych setach to ZAKSA dyktowała warunki. –W pierwszym secie będzinianie odrzucili nas od siatki, my nie potrafiliśmy po tym trudnym przyjęciu wyprowadzić skutecznych akcji. Myślę że kluczem do wygranej rywali była nasza słaba skuteczność w kontratakach, później troszkę podnieśliśmy się procentowo w tym elemencie i było dużo łatwiej – o nie do końca udanym początku meczu i zwrocie akcji mówił Aleksander Śliwka.