Aleksander Śliwka nowym kapitanem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Zmiany w Grupie Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Od sezonu 2021/2022 nowym kapitanem triumfatora siatkarskiej Ligi Mistrzów będzie nasz przyjmujący – Aleksander Śliwka.

Aleksander Śliwka w barwach ekipy z Kędzierzyna-Koźla występuje od 2018 roku, nasz przyjmujący w ostatnich latach był jednym z liderów zespołu, co potwierdza chociażby wyróżnienie dla MVP Ligi Mistrzów, jakie trafiło w  ręce Olka po zwycięskim finale Ligi Mistrzów w Weronie. Teraz przed naszym przyjmującym kolejne wyzwanie – od sezonu 2021/2022 Aleksander Śliwka będzie pełnił rolę kapitana zespołu.

Przede wszystkim być kapitanem takiego zespołu jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest da mnie ogromną dumą i wyróżnieniem. Jest to również wyzwanie, wiem jednak że mamy doświadczoną ekipę, świetny sztab szkoleniowy i samych pozytywnych ludzi w zespole – wszyscy się bardzo dobrze rozumiemy i mam nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce w ostatnich latach będziemy dobrze funkcjonować jako grupa. Z pewnością rola kapitana jest odpowiedzialna, mam jednak nadzieję, że się w niej sprawdzę. Jestem jednak przekonany, że jako grupa będziemy zmierzać w jednym kierunku i wspólnymi siłami uda nam się stworzyć zdrową atmosferę – taką, jaką mamy co roku w ZAKSIE – o nowej roli, podkreślając siłę zespołowości naszego zespołu mówił Aleksander Śliwka.

Nie jest to koniec odkrywania kart i zmian w ZAKSIE, nowy kapitan Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentował również domowe stroje meczowe, w których kędzierzynianie będą występować w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2021/2022.