Adam Swaczyna i Marcin Nowakowski odchodzą z ZAKSY

Trener Adam Swaczyna i statystyk Marcin Nowakowski po wielu złotych sezonach w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zdecydowali się na zmianę barw klubowych.

Adam Swaczyna dołączył do sztabu szkoleniowego naszego zespołu przed sezonem 2019/2020 jako asystent Nikoli Grbicia, w kolejnych latach swoją wiedzą i zaangażowaniem wspierając również trenerów Gheorghe Cretu oraz Tuomasa Sammelvuo. W 2024r. po odsunięcie od prowadzenia drużyny  Tuomasa Sammelvuo objął posadę pierwszego trenera drużyny. Na przestrzeni lat Adam Swaczyna odegrał istotną rolę w złotym sztabie szkoleniowym naszego zespołu, jako współautor sukcesów Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Adam Swaczyna ma na koncie trzykrotne zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Mistrzów (2021, 2022, 2023), tytuł mistrza Polski (2022), dwa wicemistrzostwa kraju (2021, 2023), trzy Puchary Polski (2021, 2022, 2023) oraz trzy Superpuchary (2019, 2020, 2023).

Adamowi Swaczynie dziękujemy za te niezapomniane pięć sezonów, za pasję, profesjonalizm i determinację, które przyczyniły się do stworzenia drużyny, walczącej o najwyższe cele. Trenerze – Twoje osiągnięcia na zawsze pozostaną w historii naszego klubu, życzymy kolejnych sukcesów w dalszej karierze trenerskiej.

Z ZAKSĄ żegna się również statystyk – Marcin Nowakowski. Marcin podobnie jak Adam Swaczyna do sztabu Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dołączył w 2019 roku, tym samym w swoim dorobku ma trzy puchary Zwycięzcy Ligi Mistrzów (2021, 2022, 2023), złoto mistrza Polski, dwa srebrne medale PlusLigi, trzy Puchary i trzy Superpuchary Polski. Marcin wniósł ogromną wiedzę i profesjonalizm do sztabu szkoleniowego naszej drużyny. Jego precyzyjne analizy były nieocenione w podejmowaniu strategicznych decyzji, które miały kluczowe znaczenie w drodze po kolejne sukcesy, a wkład w rozwój drużyny i wsparcie dla sztabu trenerskiego miały ogromny wpływ na nasze osiągnięcia zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Dziękujemy Marcinowi za jego ciężką pracę, zaangażowanie, profesjonalizm i oddanie klubowi. Życzymy mu wszelkiej pomyślności i dalszych sukcesów w jego karierze zawodowej.