Zmiany w ZAKSIE

Sezon PlusLigi 2018/2019 dobiegł końca, rywalizację ligową zakończyliśmy zdobywając tytuł mistrza kraju. Teraz czas na etap podsumowań i przebudowę składu. ZAKSĘ czeka kilka zmian.

Po złotym sezonie 2018/2019 składu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie ominą zmiany, po roku gry w barwach kędzierzyńskiego klubu żegnają się z nami Tomasz Kalembka, Brandon Koppers i Mateusz Sacharewicz, z ZAKSY odchodzi również James Shaw, który dołączył do naszego klubu początkiem roku, niestety z powodu kontuzji nie mógł na siatkarskich parkietach dokończyć tego sezonu – Jamesowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Trzeci sezon i drugie mistrzostwo Polski w barwach ZAKSY kończy przygodę Mateusza Bieńka z naszym klubem. Mistrz świata i jeden z kluczowych zawodników naszego zespołu postanowił spróbować swoich sił za granicą. Po dwóch udanych sezonach, zwieńczonych srebrnym i złotym medalem PlusLigi, tegorocznym Pucharem Polski przygodę z ZAKSĄ kończy również wybrany MVP ostatniego meczu finałowego – Rafał Szymura.

Zmiany dotykają również sztab szkoleniowy, z ZAKSĄ żegna się Iwo Wagner. Nasz statystyk do Kędzierzyna-Koźla trafił latem 2016 roku, będąc częścią mistrzowskich sztabów najpierw Ferdinando de Giorgiego następnie Andrei Gardiniego

– Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Sebastian Świderski.

O kolejnych zmianach w i budowanym na nowy sezon składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle będziemy informować na bieżąco.