Zmiany w Grupie Azoty ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle

Po sezonie 2022/2023 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle żegnają się przyjmujący Adrian Staszewski oraz środkowy – Norbert Huber.

Miniony sezon był dla Adriana Staszewskiego trzecim w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Doświadczony przyjmujący do PlusLigi wracał przed sezonem 2020/2021, zamieniając belgijski Lindemans Aalst na Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Na przestrzeni trzech sezonów gry w Kędzierzynie-Koźlu Adrian z naszym klubem sięgał po Superpuchar Polski (2020), trzy Puchary Polski (2021, 2022, 2023), tytuł mistrza kraju (2022), dwa wicemistrzostwa (2021, 2023), a przede wszystkim trzykrotnie zwyciężał w siatkarskiej Lidze Mistrzów (2021, 2022, 2023). Bez wątpienia trofea zdobywane z ZAKSĄ potwierdzają, że te sezony były wyjątkowe dla 33-letniego przyjmującego, co sam podkreśla.

„W Kędzierzynie-Koźlu spędziłem świetne trzy lata, poznając wiele ludzi kochających siatkówkę. To były najlepsze lata w mojej karierze. Cieszę się, że byłem częścią tak wyjątkowego zespołu i członkiem #ZAKSAfamily. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim kibicom i ludziom, którzy zawsze mnie wspierali. Przede wszystkim też chce podziękować chłopakom z drużyny. Stworzyliśmy wspólnie niesamowita atmosferę w szatni i zawsze trzymaliśmy się razem, co pomogło nam sięgać po najwyższe cele. Dziękuję i do zobaczenia!”

Również Norbert Huber po kolejnym sezonie zwieńczonym triumfem Grupy Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle w siatkarskiej Lidze Mistrzów zdecydował się na podjęcie nowego wyzwania. Dwa sezony reprezentanta Polski w ZAKSIE były intensywne, po szybkiej aklimatyzacji w Kędzierzynie-Koźlu pechowa kontuzja uniemożliwiła zawodnikowi zakończenie sezonu 2021/2022 na boiska, jednak jeszcze przed wkroczeniem w kluczową fazę zmagań sezonu 2023/2023 ambitny zawodnik wrócił do gry, walcząc o kolejne trofea. Podczas dwóch sezonów gry w naszym klubie Norbert Huber zdobył mistrzostwo (2022) i wicemistrzostwo Polski (2023), dwa razy wygrywając walkę o Puchar Polski (2022, 2023) oraz dwukrotnie triumfując na parkietach elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

„Jestem wdzięczny osobom, dzięki którym znalazłem się w Kędzierzynie-Koźlu. To był niesamowity i wyjątkowy czas w moim życiu. Dziękuje wszystkim dobrym ludziom z Kędzierzyna za te dwa sezony, za emocje które razem przeżywaliśmy i za wsparcie każdego dnia.”

Dziękujemy Adrianowi i Norbertowi za sezony pełne walki, emocji i rywalizacji na najwyższym poziomie. Życzymy powodzenia, do zobaczenia na ligowych boiskach.