Złoty rok Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

2022 rok dobiega końca, dla Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle to był naprawdę wyjątkowy rok. Nasz zespół zakończył go z potrójną koroną, zdobywając niemal wszystkie najważniejsze trofea w klubowej siatkówce: tytuł mistrza kraju, Puchar Polski i Puchar Zwycięzcy Ligi Mistrzów.. Przypomnijmy sobie emocje towarzyszące tym sukcesom….

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w 2022 roku pobijała własne rekordy, po historycznym dla naszego klubu 2021 roku kolejny okazał się jeszcze lepszy. W 2022 roku Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle była nie do pokonania, nasz zespół w znakomitym stylu meldował się w kolejnych finałach, wzbogacając swój dorobek trofeów. Pasmo sukcesów rozpoczął turniej finałowy Pucharu Polski, gdzie w meczu finałowym we Wrocławiu kędzierzynianie pokonali rywali z Jastrzębia-Zdroju. Szybko się okazało, że to właśnie rywalizacje kędzierzyńsko-jastrzębskie będą dostarczać fanom najwięcej emocji w tym roku. Drogi ZAKSY i jastrzębian splotły się po raz kolejny na etapie półfinałów Ligi Mistrzów, również tym razem lepsi byli podopieczni Gheorge Cretu. Ta wygrana sprawiła, że ZAKSA po raz drugi z rzędu zameldowała się w Superfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Walkę o tytuł najlepszej drużyny w Europie ponownie poprzedziły mecze finałowe PlusLigi. W rywalizacji o tytuł mistrza kraju rywalem Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle był nie kto inny, jak zespół z Jastrzębia-Zdroju. I tak udowadniając swoją dobrą dyspozycję ponownie to siatkarze naszego zespołu mogli wznieść Puchar Mistrza Polski do góry. Zwieńczeniem tak znakomitego sezonu był turniej finałowy Ligi Mistrzów, tym razem rozgrywany w słoweńskiej Ljubljanie. Identycznie jak rok wcześniej ZAKSA walczyła z Trento i również tym razem byliśmy świadkami zwycięstwa naszego zespołu. Grupa Azoty AKSA Kędzierzyn-Koźle zdobyła potrójną koronę, nasz zespół nie zatrzymuje się jednak, co potwierdza udany start sezonu 2022/2023…

KOLEJNY REKORD  – 9. W HISTORII KLUBU PUCHAR POLSKI!

ZAKSA W FINALE SIATKARSKIEJ LIGI MISTRZÓW!

MISTRZ POLSKI 2022!

SUPERFINAŁ LIGI MISTRZÓW, LJUBLJANA 2022 

ZAKSA ZWYCIĘZCĄ LIGI MISTRZÓW 2022!