#ZAKSAfamily wspiera Szlachetną Paczkę

To już kolejny rok, w którym nasz klub wspiera inicjatywę Szlachetnej Paczki. W tym roku ZAKSA S.A połączyła siły z Klubem Kibica, we wspólną pomoc zaangażował się również partner naszego klubu – firma Artromed.

Jak co roku w przedświątecznym czasie siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle włączyli się do wyjątkowego projektu, jakim jest Szlachetna Paczka. Jak podkreślił Krzysztof Rejno w obecnych czasach nie można przechodzić obojętnie wobec problemów i potrzeb innych ludzi, stąd  takie akcje jak Szlachetna Paczka są wyjątkowo ważne. – Nie ma co ukrywać, że w tym czasie dużo osób straciło możliwości zarobku, znalazło się w ciężkiej sytuacji materialnej i dlatego zwłaszcza teraz ważne jest żeby szukać tych najbardziej potrzebujących i pomagać– przyznał Krzysztof Rejno.

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bez zawahania przystąpili do akcji, nasz zespół z entuzjazmem zaangażował się również do wspólnego, wielkiego pakowania paczek w HWS ‚Azoty’. – Szlachetną Paczkę przygotowujemy od kilku lat i jesteśmy z tego dumni. Bardzo się cieszymy, że możemy pomagać, to odruch serca i wszystkich zachęcamy do włączenia się do akcji. Chłopaki z zespołu zawsze bardzo chętnie angażują się w całą akcje, to jest też moment, kiedy widzą, że oni jako drużyna mogą wspólnymi siłami komuś pomóc – przyznał drugi trener Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Michał Chadała.

Darczyńcą Szlachetnej Paczki może zostać każdy, można pomagać indywidualnie ale też zespołowo. Dlatego więc w myśl zasady ‘Razem możemy więcej’ zdecydowaliśmy się ponownie połączyć siły. Do akcji przygotowania paczki od #ZAKSAfamily bez zawahania dołączył się Klub Kibica Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Wspieramy zespół nie tylko podczas meczów, ale również w takich akcjach jak Szlachetna Paczka. Poznajemy historie rodzin, które potrzebują naszego ciepła. Pomagamy, bo lubimy pomagać i wierzymy w to, że dobro powraca ze zdwojoną siłą – dodał reprezentujący nasz Klub Kibica – Kamil Mrugała.

W tym roku swoje wsparcie kierujemy do pana Marcina, który przeżył ciężki wypadek samochodowy w wyniku którego doszło do otwartego złamania nogi. Mimo wielu operacji pan Marcin jest osobą niepełnosprawną i do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalnego stabilizatora ruchowego. Z inicjatywą wsparcia wyszedł nasz wieloletni partner medyczny – firma Artromed, która przygotowała dla Pana Marcina indywidualnie dopasowany stabilizator.

Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce. Paczka nieprzerwanie działa od 2001 r. i opiera się na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie, tym którzy mają trudniej. Zaangażowani wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi, natomiast Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Szlachetna Paczka tworzymy rozwiązania, dzięki którym konkretny człowiek może pomagać konkretnemu człowiekowi, zmagającemu się z trudnościami.

Przypominamy, że jeszcze do piątku, 10 grudnia na stronie www.szlachetnapaczka.pl można wybrać rodzinę. Darczyńcą może zostać każdy. Nikt nie powinien zostać bez pomocy.

*fot. PressFocus/Rafał Rusek