ZAKSA zagra w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w sierpniu rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, ostatnim sprawdzianem naszego zespołu, przed startem PlusLigi, będzie natomiast rozgrywany w Zalasewie XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia.

Po roku przerwy – spowodowanym epidemią – do Zalasewa powraca XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 września. Dla mieszkańców Wielkopolski będzie to trzecia okazja do podziwiania na żywo najlepszych siatkarzy na świecie w tej lokalizacji. – Jesteśmy bardzo dumni, że w naszych skromnych progach będziemy gościć zawodników, których niezwykłe osiągnięcia śledziliśmy w telewizji – mówi Marian Szkudlarek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz. – Głęboko wierzymy, że przed przyjazdem do nas, zdążą powiększyć swoją kolekcję medalową na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach Europy – dodaje.

Triumfatorzy Ligi Mistrzów zagrają w Memoriale

Wyobraźmy sobie, że polski klub pokonuje w Lidze Mistrzów Real Madryt, Paris Saint Germain czy Bayern Monachium. Brzmi jak science-fiction? Nie w świecie siatkówki, w którym Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała Ligę Mistrzów. W drodze po klubowy puchar Europy Śliwka, Semeniuk, Kaczmarek czy Smith ogrywali najlepsze zespoły na świecie. Polska drużyna pokonała między innymi Cucine Lube Civitanova z Juantoreną, Lealem i Simonem w składzie, Zenit Kazań z Michajłowem, N’gapethem i Bednorzem czy Trentino Itas z Gianellim, Lucarellim i Lisinacem. – Dziękuję Sebastianowi Świderskiemu za to, że ZAKSA ponownie przyjęła nasze zaproszenie oraz firmie Agrobex za nieustające wsparcie – mówi Anna Sumelka, organizatorka XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia. – Zachęcam kibiców siatkówki do szczepień przeciw COVID-19. Osoby zaszczepione nie wliczają się w obowiązujące limity. Jeśli chcemy zapełnić halę w Zalasewie jak w 2018 i 2019 roku jest to jedyna droga, aby było to możliwe – dodaje.

Dla siatkarzy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozgrywany końcem września turniej będzie sprawdzianem dyspozycji przed rozpoczęciem nowego sezonu PlusLigi, o czym wspomniał prezes klubowych mistrzów Europy. Bardzo nam miło, że po raz kolejny otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Memoriale. Cieszymy się, że wracamy do normalności i mamy nadzieje, że w Zalasewie spotkamy się z kibicami. Dla naszego zespołu będzie to ostatni etap i możliwość sprawdzenia się przed rozpoczęciem zmagań ligowych. Do tego będziemy mogli rywalizować z bardzo mocnymi zespołami z Polski i zagranicy, tym bardziej moment rozgrywania turnieju z perspektywy zespołu plusligowego jest wręcz idealny – przyznał Sebastian Świderski.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle to pierwsza z czterech drużyn, którą odkryli organizatorzy. Kolejne trzy poznamy w najbliższych tygodniach. Bilety na XVI Agrobex Memoriał Arkadiusza Gołasia będą dostępne już wkrótce