ZAKSA zagra w finale !
3:0
19 marca 2016, 20:00
25:21 25:17 25:22

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle wygrała z Łuczniczką Bydgoszcz 3:0 i zapewniła sobie pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym Plusligi.

ZAKSA rozpoczęła w składzie: S. Deroo, R. Buszek, D. Konarski, B. Toniutti, J. Gladyr, Ł. Wiśniewski, P. Zatorski (L).

Od początku pierwszego seta ZAKSA  bardzo skoncentrowana na boisku. Było widać, jak bardzo zależy kędzierzynianom na wygraniu tego meczu. Po ataku R. Buszka, prowadziliśmy na pierwszej przerwie czterema punktami. Bardzo dobrze czytaliśmy grę bydgoszczan i nie pozwoliliśmy zbliżyć się przeciwnikom na mniej niż dwa punkty. Przy stanie 21:17 dla ZAKSY, o czas poprosił trener gości chcąc wybić z rytmu nasz zespół. Nasi zawodnicy jednak nie spuszczali z tonu i całego seta wygraliśmy 25:21.

Druga partia, to jeszcze bardziej zdecydowana dominacja kędzierzynian. Przy stanie 5:2 dla ZAKSY, trener P. Makowski poprosił o czas, który niestety nie był pomocny bydgoszczanom. Nasi zawodnicy zagrywali coraz mocniej, co spowodowało niedokładne przyjęcie gości, którzy przez to nie mogli kończyć swoich ataków. Przy stanie 14:7 dla gospodarzy, straciliśmy na chwilę koncentrację i goście zdobyli cztery punkty z rzędu 14:11. Trener F. Giorgi poprosił o przerwę na żądanie, która przyniosła zamierzony skutek, po dwóch skutecznych blokach D. Konarskiego prowadziliśmy 20:13. Seta skutecznym atakiem zakończył S. Deroo 25:17.

Trzecią odsłonę lepiej zaczęli goście, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:7. Nasi zawodnicy szybko się otrząsnęli i zaczęli odskakiwać rywalom. Głównie dzięki bardzo dobrej grze blokiem, na drugiej przerwie technicznej wygrywaliśmy już 16:11. Do końca meczu nasza przewaga nie podlegała dyskusji i po ataku S. Deroo wygraliśmy całe spotkanie 3:0.

MVP meczu został wybrany S. Deroo, zdobywca największej liczby punktów w naszej drużynie, bo aż 17.