ZAKSA wygrywa w Rzeszowie.

Młoda ZAKSA Kędzierzyn – Koźle nie zwalnia tempa, wygrywając 3:1 z Assseco Resovia Rezszów przewodzi w tabeli grupy B.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:2. W dalszej części seta Resovia utrzymywała kilkupnktową przewagę 17:10, 21:16 i pewnie wygrała tę partię 25:19

Drugiego seta to nasi zawodnicy zaczęli od mocnego uderzenia, po dwóch asach serwisowych naszego atakującego B. Jastrowicza schodziliśmy na przerwę prowadząc 8:2. Później było już tylko lepiej 17:10, 21:13, tę odsłonę pewnym atakiem kończy S. Stolc i był remis 1:1.

Na początku trzeciej parti zagraliśmy doskonale w bloku i zagrywce i na przerwie technicznej prowadziliśmy 8:5. Siatkarze z Rzeszowa zabrali się za odrabianie strat, zbliżyli się nawet na jeden punkt 11:10, ale to wszystko na co było ich stać w tym secie. Podopieczni R. Dembończyka przejęli całkowitą kontrole na parkiecie, i na drugą przerwę schodziliśmy prowadząc 16:11. Do końca nic się nie zmienia i wygrywamy 25:17

Czwarty set to całkowita dominacja ZAKSY, prowadziliśmy 5:0, 9:1, 16:5. Gospodarze nie potrafili przeciwstawić się naszej bardzo dobrej grze, tę partię wygrywamy 25:11 a cały mecz 3:1.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu został wybrany Kamil Semeniuk, to już czwarte wyróżnienie dla naszego przyjmującego. Kamil zdobył 17 punktów, z czego 13 atakiem, 2 blokiem i zaserwował 2 asy. Gratulujemy !