ZAKSA wraca do gry, podejmujemy Dafi Społem Kielce
3:0
2 grudnia 2017, 17:00
25:14 25:14 25:18

Po tygodniowej przerwie mistrzowie Polski wracają na plusligowe parkiety. Mecz 12. kolejki rozegramy u siebie, w hali przy ul. Mostowej. Po drugiej stronie siatki zobaczymy siatkarzy Dafi Społem Kielce. Początek spotkania o godz. 17:00.

Przed nami kolejne starcie drużyn z dwóch końców tabeli. Nasz zespół niezmiennie utrzymuje pozycję lidera, tym razem po drugiej stronie siatki zobaczymy sklasyfikowanych na ostatnim miejscu tabeli kielczan. Nasi najbliżsi rywale mają za sobą 11 rozegranych spotkań, dwa zwycięstwa i skromny dorobek 6 punktów. W konfrontacji z wynikami kielczan rezultaty ZAKSY robią wrażenie. Podopieczni Andrei Gardiniego pozostają jedyną niepokonaną ekipą sezonu ligowego 2017/2018. ZAKSA po 11 spotkaniach ma na koncie 31 punktów.

Po dość intensywnym czasie z rozgrywaniem dwóch spotkań w tygodniu mistrzowie Polski tym razem byli w komfortowej sytuacji. Ostatni tydzień ZAKSA mogła bowiem poświecić na spokojne treningi. Niespełna tydzień temu nasz zespół w Szczecinie mierzył się z miejscowym Espadonem. Mimo pozycji faworyta, jaka była po stronie obrońców tytułu, spotkanie nie należało do najłatwiejszych. Szczecinianie postawili ZAKSIE twarde warunki. Ten mecz pokazał jednak siłę charakteru naszych zawodników, mimo trudnej sytuacji i prowadzenia rywali 2:1 kędzierzynianie zdołali odwrócić losy seta, wygrywając po tie-breaku. Był to drugi tie-break naszego zespołu w tym sezonie i kolejny wygrany. W tym samym czasie Dafi Społem Kielce podejmował BBTS Bielsko-Biała. Po nieudanym początku sezonu bielszczanie odbudowali nieco swoją grę, o czym boleśnie przekonał się zespół Wojciecha Serafina. Kielczanie prowadzili już w spotkaniu, mając szansę na zakończenie spotkania w czterech setach, finalnie jednak partię rozstrzyganą na przewagi wygrali goście i to oni zdobyli dwa punkty.

_MG_0208

W tym sezonie kielczanie wygrali z MKS-em Będzin i Czarnymi Radom. Mimo nienajlepszych wyników naszych rywali dotychczasowe spotkania potwierdziły, że w rywalizacji plusligowej nie można lekceważyć żadnego rywala. Kielczanie nie ukrywają, że niezależnie od swojej aktualnej sytuacji zamierzają nawiązać walkę. Siłą kielczan ma być zespołowość, trudno jednak siatkarzy naszego najbliższego rywala doszukiwać się w rankingach PlusLigi. Te zestawiania sprzyjają natomiast ZAKSIE. Na pozycji lidera w zestawieniu największej liczby nagród MVP umocnił się Sam Deroo, ostatnie mecze pozwoliły poprawić statystyki również naszemu atakującemu. Maurice Torres w zestawieniu najlepiej punktujących zajmuje wysokie piąte miejsce.

Także dotychczasowy bilans spotkań przemawia na korzyść ZAKSY. Na 17 rozegranych spotkań nasz zespół wygrywał 15 razy, jedynie dwukrotnie uznając wyższość rywali. Sobotnie starcie będzie okazją do poprawienia tego rezultatu i z takim celem nasz zespół przystąpi do meczu.

Spotkanie 12. kolejki pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a Dafi Społem Kielce zaplanowano na sobotę, 2 grudnia. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00. Zapraszamy do hali przy ul Mostowej.