ZAKSA S.A. Klubem Sportowym 2021 roku

Znakomita postawa i sukcesy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny zostały zauważone. Z radością informujemy, że w prestiżowym Konkursie Nagród Sport Biznes Polska ZAKSA S.A. została wyróżniona tytułem Klubu roku 2021.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu Nagród Sport Biznes Polska jest Stowarzyszenie Sport Biznes Polska. Nagrody Sport Biznes Polska przyznawane są organizacjom z branży sportu i biznesu sportowego, szczególnie wyróżniającym się w danym roku. Uwadze organizatorów i jury konkursu nie umknęło zaangażowanie ZAKSY w rozwój i promocję polskiego sportu, a także sukcesy osiągnięte przez Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle w 2021 roku zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono łącznie ponad 220 kandydatów w 15 kategoriach podzielonych na 4 sektory. ZAKSA S.A. została nominowana w kategorii Klub Sportowy 2021 roku, w gronie finalistów obok naszego Klubu znalazły się tak utytułowane marki jak: Łomża VIVE Kielce i WKS Śląsk Wrocław, to właśnie z grona TOP 3 jury wybrało triumfatorów poszczególnych kategorii.

Podczas uroczystej Gali Sport Biznes w Warszawie nasz klub reprezentował prezes ZAKSA S.A.  – Jest mi bardzo miło odbierać tak prestiżową nagrodę, za rok, który dla ZAKSY był naprawdę wyjątkowy, nie tylko pod względem sportowym, ale i organizacyjnym. Chciałbym podziękować wszystkim  zaangażowanym w pracę klubu: zawodnikom, sztabowi, pracownikom, partnerom Klubu i sponsorom, przede wszystkim Grupie Azoty ZAK S.A. – sponsorowi strategicznemu i właścicielowi Klubu, bez którego żaden sukces nie byłby możliwy. Gratuluję wszystkim nominowanym i laureatom, to zaszczyt znaleźć się w takim gronie. Dziękuję w imieniu całej społeczności ZAKSY za docenienie – dziękując za wsparcie przyznał Piotr Szpaczek