ZAKSA rozpoczyna walkę o Puchar Polski

Przed nami walka o kolejne trofeum w tym sezonie, na etapie ćwierćfinałów zespoły z czołówki PlusLigi rozpoczynają walkę o Puchar Polski. Pucharu broni Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Podopieczni Nikoli Grbicia pokonując BKS Visłę Bydgoszcz zakończyli pierwszą fazę rundy zasadniczej na pierwszym miejscu ligowej tabeli. Pozycja lidera wyłoniła również ćwierćfinałowego rywala ZAKSY w walce o Puchar Polski. Nasz zespół o przepustkę do rozgrywanego 14-15 marca turnieju finałowego zmierzy się z I-ligowym BBTS-em Bielsko-Biała. Spotkanie rozegramy na terenie rywala, jednak to Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle będzie zdecydowanym faworytem tego starcia.

2020.01.12 Kedzierzyn-Kozle Siatkowka mezczyzn PlusLiga sezon 2019/2020 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - BKS Visla Bydgoszcz N/z radosc emocje Kamil Semeniuk Pawel Zatorski Przemyslaw Stepien Aleksander Sliwka Foto Lukasz Laskowski / PressFocus 2020.01.12 Kedzierzyn-Kozle Men Volleyball season 2019/2020 ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - BKS Visla Bydgoszcz radosc emocje Kamil Semeniuk Pawel Zatorski Przemyslaw Stepien Aleksander Sliwka Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

Kędzierzynianie po Puchar Polski sięgali 7-krotnie, ostatni raz przed rokiem, w finale rozgrywanym we Wrocławiu 3:1 pokonując Jastrzębski Węgiel. Teraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zamierza obronić to trofeum. Przed nami pierwsze spotkanie naszego zespołu w walce o puchar. Ćwierćfinałowego rywala nasz zespół poznał w niedzielę, jednak o tym, że ekipie Nikoli Grbicia przyjdzie zmierzyć się z którymś z I-ligowych zespołów wiedzieliśmy od grudnia, kiedy odbyło się losowanie par ćwierćfinałowych. Wygrana pierwszej rundy fazy zasadniczej wskazała naszej drużynie konkretnego rywala. Już w najbliższą środę mistrz Polski zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała, a więc drużyną, która jeszcze kilka sezonów temu występowała na parkietach ekstraklasy.

Bielszczanie to jedna z czołowych ekip zaplecza PlusLigi, podopieczni Harrego Brokkinga obecnie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji I ligi mężczyzn, na 17 meczów BBTS wygrał 12. spotkań. Siłą bielszczan jest doświadczenie, w obozie naszego najbliższego rywala możemy zobaczyć zawodników mających niemałe doświadczenie w zmaganiach plusligowych: Siergieja Kapelusa czy Michała Żuka. Początek roku dla bielszczan był wyjątkowo udany, w swoim ostatnim meczu ligowym nasz rywal po walce 3:2 pokonał lidera z Nysy. Taka wygrana zdecydowanie podbuduje przeciwnika, mistrzowie Polki do Bielska-Białej jadą jednak z jasnym celem.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle na siatkarskie parkiety wraca mocnym akcentem, po nieco dłuższej przerwie nasz zespół czeka rozgrywanie spotkań w rytmie co trzy dni. Jak podkreśla Przemysław Stępień odpowiednio przepracowany okres, kiedy ze względu na turnieje kwalifikacyjne do igrzysk olimpijskich, nie rozgrywaliśmy spotkań – zaowocuje. Dominująca w meczach ekstraklasy czy Ligi Mistrzów ZAKSA jest faworytem do awansu, mecze pucharowe rządzą się jednak swoimi prawami. Na etapie ćwierćfinałów triumfatora wyłonia jeden mecz i gospodarze bez wątpienia podejmą walkę. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierza jednak od zwycięstwa do zwycięstwa, a walka o obronę Pucharu Polski jest najbliższym celem naszej drużyny.

Ćwierćfinałowy mecz Pucharu Polski z BBTS-em Bielsko-Biała rozegramy na wyjeździe. Spotkanie zaplanowano na środę, 15 stycznia, początek rywalizacji o godz. 20:30. Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.