ZAKSA rozpoczęła przygotowania do sezonu

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu ligowego. W pierwszym treningu naszego zespołu, pracując pod okiem trenerów Michała Chadały, Adama Swaczyny i Piotra Pietrzaka, udział wzięło dziesięciu zawodników.

Po okresie pracy indywidualnej, podczas wakacji, siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle spotkali się na pierwszym treningu, rozpoczynającym okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020. Nasi zawodnicy przeszli pierwsze badania i z gotowością zameldowali się w hali przy ul. Mostowej. Mistrzowie Polski w pierwszych tygodniach nie mogą trenować w komplecie, ze względu na obowiązki reprezentacyjne kilku naszych zawodników. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego będzie jednak spora, dziesięcioosobowa grupa.

Na początkowym etapie przygotowań nasi zawodnicy będą pracować z trenerami Michałem Chadałą, Adamem Swaczyną i Piotrem Pietrzakiem, niedługo do naszego zespołu dołączy również pierwszy trener ZAKSY – Nikola Grbić. Przebieg przygotowań w porozumieniu ze szkoleniowcem został dopasowany do kalendarza reprezentacyjnego, obecnie do mistrzostw Europy przygotowuje się aż czterech siatkarzy mistrzów Polski (Benjamin Toniutti z reprezentacją Francji, Sam Deroo z reprezentacją Belgii oraz Paweł Zatorski i Aleksander Śliwka – z reprezentacją Polski). Później do zespołu dołączy również reprezentant Stanów Zjednoczonych David Smith. W Kędzierzynie-Koźlu po udanej dla reprezentacji Polski Siatkarskiej Lidze Narodów zameldował się już Łukasz Kaczmarek, nasz atakujący wciąż znajduje się w szerokim składzie biało-czerwonych, deklarując gotowość w przypadku powołania m.in. na mecze Pucharu Świata.

W poniedziałkowym treningu obok Łukasza Kaczmarka uczestniczyli: Łukasz Wiśniewski, Sławomir Jungiewicz, Przemysław Stępień, Krzysztof Rejno, Kamil Semeniuk, Sebastian Warda, Adam Smolarczyk, Korneliusz Banach i Filip Grygiel. Część naszych zawodników nieco szybciej wkroczy w rytm meczowy, w połowie września wspierając I-ligowy zespół ZAKSY Strzelce Opolskie. O szczegółowym planie, uwzględniającym mecze kontrolne i turnieje towarzyskie będziemy informować na bieżąco.

Sezon ligowy 2019/2020 wystartuje 26 października, nasz zespół zmagania PlusLigi zainauguruje na wyjeździe mierząc się z beniaminkiem ekstraklasy – Ślepskiem Suwałki. Decydujące mecze w walce o mistrzostwo kraju zaplanowano natomiast na pierwsze tygodnie maja. Wcześniej, 23 października mistrzowie Polski zmierzą się z Onico Warszawa w walce o pierwsze trofeum w sezonie – Superpuchar Polski, ten mecz rozegramy w Arenie Gliwice.