ZAKSA rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu

Po kilkutygodniowej przerwie siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wrócili do treningów. W poniedziałkowy poranek nasz zespół spotkał się w hali przy ul. Mostowej, aby oficjalnie rozpocząć przygotowania do nowego sezonu ligowego.

Mimo że to właśnie w poniedziałkowy poranek, 20 sierpnia, oficjalnie siatkarze wicemistrza Polski wznowili przygotowania, ostatnie tygodnie nie były dla nich wyłącznie czasem odpoczynku i relaksu. Każdy z zawodników otrzymał indywidualny plan przygotowań. Teraz przyszedł czas na pracowanie nad siłą i kondycją fizyczna, jak podkreślił Piotr Pietrzak, trener przygotowania fizycznego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ten etap przygotowania do sezonu to właśnie okres ciężkiej, regularnej pracy na siłowni.

W hali przy ul. Mostowej zameldowali się niemal wszyscy zawodnicy wicemistrzów Polski. Ze względu na obowiązki reprezentacyjne później do zespołu dołączą reprezentanci Polski: Paweł Zatorski, Aleksander Śliwka i Mateusz Bieniek, z kadrą Belgii wciąż przebywa Sam Deroo, nasz kapitan Benjamin Toniutti wraz z reprezentacją Trójkolorowych przygotowuje się do siatkarskich mistrzostw świata. Nieco później do Kędzierzyna-Koźla dołączy również Brandon Koppers, który z młodzieżową reprezentacją Kanady przygotowuje się do NORCECA.

Po dwóch tygodniach treningów nasz zespół czeka seria spotkań sparingowych i turniejów towarzyskich.

Plan meczów z udziałem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przed sezonem zapowiada się następująco:

8.09 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Stal Nysa / Głogówek
15.09 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – MKS Będzin / Mysłowice
21.09 Aluron Virtu Warta Zawiercie – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle / Zawiercie
22.09 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie / Strzelce Opolskie
28.09 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – United Volleys Frankfurt / Katowice
29.09 GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle / Katowice
5.10 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Aluron Virtu Warta Zawiercie / Kępno
6-7.10 Memoriał Arkadiusza Gołasia

Zapraszamy do zobaczenia galerii z pierwszego treningu ZAKSY: