ZAKSA przed drugim turniejem siatkarskiej Ligi Mistrzów

Po intensywnym początku roku i rywalizacji na ligowych parkietach nasz zespół czeka powrót do walki w europejskich pucharach. We wtorek, 26 stycznia Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle meczem z PGE Skrą Bełchatów zainauguruje drugi turniej Ligi Mistrzów.

Pierwszy z turniejów fazy grupowej Ligi Mistrzów, rozgrywany w Kędzierzynie-Koźlu ułożył się znakomicie dla naszego zespołu. Podopieczni Nikoli Grbicia wygrali wszystkie ze spotkań, nie tracąc przy tym nawet seta. I tak w tabeli grupy A nasz zespół jest zdecydowanym liderem. Z dorobkiem dziewięciu punktów wyprzedzamy drugą PGE Skrę Bełchatów (6 oczek), trzecią pozycję zajmuje Fenerbahce (dwa punkty), a zestawienie zamyka belgijski Lindemans Aalst (1 punkt). Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jest zatem na najlepszej drodze do awansu do kolejnej rundy. – Mamy tę przewagę, to jednak dopiero połowa sukcesu, na drugą musimy sobie jeszcze zapracować. Za nami ciężki, intensywny okres. Wiemy po co tutaj przyjechaliśmy, jesteśmy nastawieni na walkę i zrobimy wszystko, żeby zakwalifikować się do kolejnej rundy – o zaliczce naszego zespołu i ambitnych celach ZAKSY mówi Adrian Staszewski.

Drugi z turniejów naszej grupy Ligi Mistrzów zainaugurujemy meczem z PGE Skrą Bełchatów. Przy dotychczasowym bilansie rywalizacji kędzierzyńsko-bełchatowskich faworytem starcia będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To właśnie konfrontacja lidera z wiceliderem zapowiada się szczególnie interesująco. – Cieszymy się, że znowu spotykamy się ze Skrą. Myślę, że każdy mecz z dobrym zespołem będzie procentował w przyszłości i będzie dla nas bardzo dobrą lekcją i próbą sił. Dlatego będziemy walczyć o zwycięstwo równie mocno w każdym z meczów – przyznaje libero naszego zespołu Paweł Zatorski, dodając, że na każdy z meczów kędzierzynianie będą zmobilizowani równie mocno. – Od początku naszej współpracy z Nikolą trener nastawia nas w taki sposób, żebyśmy skupiali się tylko na swojej grze i myślę że nam to pomaga, bo niezależnie od tego co gra przeciwnik my grając swoją grę jesteśmy w stanie rywalizować z mocnymi zespołami.

Drugiego dnia turnieju zmierzymy się z Fenerbahce, na koniec rywalizacji w Bełchatowie zagramy z ekipą z Belgii. Mimo intensywnego grafiku ZAKSA jest gotowa do walki, co potwierdza Adrian Staszewski. – Mamy trzy mecze, dzień po dniu, spotkania są długie i wyczerpujące. Także bez względu na to z kim gramy, musimy dać z siebie wszystko. Czuję, że jesteśmy dobrze przygotowani fizycznie i mam nadzieję, że to zaprocentuje – dodaje przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Kędzierzynianie w Bełchatowie zameldowali się w poniedziałek, za naszym zespołem treningi w hali Energia. Pierwszy z meczów turnieju rozegramy we wtorek, 26 stycznia. Startujemy o godz. 20:30, transmisję z meczu, podobnie jak ze wszystkich spotkań turnieju, przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Program rywalizacji drugiego turnieju grupy A Ligi Mistrzów: