ZAKSA Kędzierzyn-Koźle podpisała kontrakt z Patrykiem Czarnowskim, poszerzając tym samym skład drużyny na sezon 2015/2016

Zawodnik zagra na pozycji środkowego i dołączy do Jurija Gladyra, Łukasza Wiśniewskiego i Krzysztofa Rejno.

– To decyzja trenera – informuje Sebastian Świderski, prezes zarządu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – przed nami krótki i intensywny sezon, czas w którym od pierwszej zagrywki musimy zdobywać punkty. W każdym elemencie chcemy być silni i maksymalnie dobrze przygotowani. Dlatego też decyzja o włączeniu do drużyny kolejnego środkowego poszerza naszą ławkę i gwarantuje alternatywne rozwiązania podczas rozgrywek. Patryk trenował z ZAKSĄ w okresie przygotowawczym, a jego umiejętności zostały dobrze ocenione przez Ferdinando de Giorgi.

– To dla mnie bardzo dobra wiadomość – podkreśla Patryk Czarnowski. – Cieszę się, że ponownie będę mógł walczyć o najwyższe cele w barwach tak dobrego klubu.

Patryk Czarnowski to 30-letni zawodnik, srebrny medalista Pucharu Świata 2011, złoty medalista Mistrzostw Europy kadetów 2005. Poprzedni sezon rozegrał w barwach Jastrzębskiego Węgla, wcześniej w latach 2010-2012 walczył w kędzierzyńskim klubie.