ZAKSA ponownie zmierzy się z Jastrzębskim Węglem
Jastrzębski Węgiel
0:3
Jastrzębski Węgiel
3 kwietnia 2022, 14:45
20:25 16:25 15:25

Niespełna cztery dni po polskim półfinale Ligi Mistrzów drogi siatkarzy Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla ponowie się skrzyżują. Również tym razem zagramy w Jastrzębiu-Zdroju, stawką meczu jest pozycja lidera PlusLigi.

Faza zasadnicza PlusLigi dobiega końca, w ten weekend wystartowała ostatnia, 26. kolejka zmagań, doszło do wielu przetasowań, wciąż jednak ostateczny kształt ligowej tabeli przed startem fazy play-off pozostaje pod znakiem zapytania.  Podopieczni Gheorghe Cretu w ramach tej kolejki zmierzą się z Jastrzębskim Węglem, zarówno dla naszej drużyny, jak i najbliższych rywali nie będzie to jednak ostatni mecz tej fazy zmagań. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębski Węgiel mają bowiem do rozegrania zaległe spotkania z Treflem Gdańsk, drużyną, którą wciąż walczy o przepustkę do play-off.

Kędzierzynian i jastrzębian w ligowej tabeli dzielą tylko dwa punkty, w poprzedni weekend rywale wykorzystali potknięcie naszej drużyny w Lubinie, wskakując na pierwszej miejsce w tabeli. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, podopieczni Gheorghe Cretu przez większą część fazy zasadniczej niezmiennie utrzymywali pozycję lidera, notując kolejne serie zwycięstw. Obecnie po 24 rozegranych meczach i bilansie 21 zwycięstw i 3 porażek kędzierzynianie mają na koncie 61 punktów. Nasz najbliższy rywal ma identyczny bilans meczów wygranych i przegranych, a na koncie zespołu ze Śląska są 63 punkty.

Z żadną inną ekipą PlusLigi nasz zespół nie rywalizował w tym sezonie tak często, jak z Jastrzębskim Węglem. Historię rywalizacji kędzierzyńsko-jastrzębskich otworzyła walka o Superpuchar Polski, następnie mierzyliśmy się w HWS Azoty w ramach meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej, w finale Pucharu Polski, a także rozgrywanym w ubiegłą środę – półfinale Ligi Mistrzów. Bilans zmagań w tym sezonie wyraźnie sprzyja naszej drużynie, wszystkie mecze, z wyłączeniem spotkania o Superpuchar, wygrywali kędzierzynianie. Warto zaznaczyć, że wygrane przez ZAKSĘ mecze kończyły się w identycznym wymiarze – po 3:0. Niezależnie od ostatnich wyników podopieczni Gheorghe Cretu z respektem podchodzą do rywala i kolejnego meczu.

Niedzielne spotkanie będzie kolejnym, ale nie ostatnim starciem jakie czeka siatkarzy obu ekip w najbliższych dniach – przed nami mecz rewanżowy rozgrywany w ramach półfinału Ligi Mistrzów. Kędzierzynianie nie wybiegają za bardzo w przyszłość, koncentrując się na najbliższym starciu. ZAKSA wielokrotnie udowodnił, że w konfrontacjach na szczycie radzi sobie znakomicie, podrażnieni ostatnią porażką jastrzębianie z pewnością nie ułatwią sytuacji naszej drużynie. Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie.

Mecz 26. kolejki PlusLigi rozegramy w Jastrzębiu-Zdroju, spotkanie zaplanowano na godz. 14:45. Transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.