ZAKSA wygrywa tie braku 3:2.
3:2
29 października 2016, 20:00
25:21 20:25 25:16 25:27 22:20

Po bardzo zaciętym meczu ZAKSA Kędzierzyn – Koźle pokonuje Jastrzębski Węgiel 3:2 ( 25:21, 20:25, 25:16, 25:27, 22:20 )

ZAKSA wystąpiła w składzie: Benjamin Toniutti , Sam Deroo ,Patryk Czarnowski , Dawid Konarski ,Rafał Buszek , Mateusz Bieniek , Paweł  Zatorski (libero) oraz Dominik Witczak, Grzegorz Bociek, Łukasz Wiśniewski , Kamil Semeniuk ,  Grzegorz Pająk

Początek meczu należał do ZAKSY, po asie serwisowym Rafała Buszka  prowadziliśmy 10:6 w tym momencie trener gości poprosił o czas. Po czasie nasza przewaga rosła, po bloku na Macieju Muzaju wygrywaliśmy 15:8. Do końca tej partii nie oddaliśmy prowadzenia i ostatecznie po błędzie gości w wygrywamy 25:21.

Drugi set zaczął się od wyrównanej gry obu zespołów, po skutecznej kontrze jastrzębian przegrywaliśmy 9:7. Naszym zawodnikom ciężko było doprowadzić do remisu. Goście grali w tym secie bardzo skutecznie w ataku a nasza drużyna miała duże problemy z przyjęciem. Przy stanie 19:18 dla jastrzębian przyjęliśmy piłkę na stronę przeciwnika a następnie Rafał Buszek został zablokowany i przegrywaliśmy 22:19. Do końca seta oraz gry ni zmienił się i przegraliśmy 25:20

Początek  trzeciej odsłony to gra punkt za punkt, przy remisie 5:5 kędzierzynianie stawiają dwa bloki i odskakujemy na 7:5. Przy stanie 11:7 dla ZAKSY o czas poprosił trener jastrzębian.  Nasza drużyna nie zwalniał tempa i po doskonałej grze w obronie i skutecznych kontrach prowadziliśmy 7 punktami 18:11. Seta skutecznym atakiem ze środka skończył Mateusz Bieniek 25:16

Czwarty  set rozpoczął się od prowadzenia gości po dwóch asach serwisowych Lukasa Kampy przegrywaliśmy 8:5. Nasz trener Ferdinando De Giorgi poprosił o czas. Po czasie zaczęliśmy odrabiać straty i po błędzie gospodarzy wyszliśmy na prowadzenie 13:12. Niestety chwilę później po naszych błędach to goście prowadzili 15:13. Do końca seta żadna z ekip nie mogła wyjść na większe prowadzenie. W końcówce to goście zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 27:25.

Tie break  lepiej rozpoczęli jastrzębianie, którzy po zablokowaniu Dawida Konarskiego prowadzili 3:1 a później po asie serwisowym Salvadora Oliwy 5:2. Przy zmianie stron Jastrzębski Węgiel prowadził 8:6. ZAKSA wyrównała dopiero w końcówce seta 13:13. Końcówka była bardzo emocjonująca i zacięta jastrzębianie nie wykorzystali 4 piłek meczowych a ZAKSA wykorzystała już drugą i wygraliśmy 22:20.