ZAKSA podejmuje wicelidera z Gdańska

Przed Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle jeszcze trzy spotkania, rozgrywane zgodnie z terminarzem siatkarskiej ekstraklasy, w grudniu. Zaplanowany na sobotę mecz z Treflem Gdańsk będzie naszym ostatnim spotkaniem domowym w 2020 roku, kolejne mecze ZAKSA rozegra bowiem na terenie rywali.

W meczu 18. kolejki PlusLigi podopieczni Nikoli Grbicia podejmować będą Trefl Gdańsk. Gdańszczanie zaliczają się do grupy drużyn, które mają na koncie najwięcej, bo szesnaście rozegranych meczów. Prowadzony przez Michała Winiarskiego zespół wygrywając 12 spotkań i notując cztery porażki zgromadził 33 punkty. Taki dorobek pozwolił gdańszczanom uplasować się na drugim miejscu ligowej tabeli. Obecna pozycja naszych najbliższych rywali nie jest jednak bezpieczna, tym bardziej, że zespoły o nieco mniejszym dorobku punktowym mają po kilka zaległych spotkań do rozegrania. Również Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle czekają zaległe mecze, jednak to podopieczni Nikoli Grbicia jako jedyny zespół do tej pory wygrali wszystkie (dwanaście) swoje spotkania i z dorobkiem 35. punktów są niekwestionowanym liderem tabeli PlusLigi.

Tę kolejkę zainaugurował mecz Ślepska Suwałki z Aluron CMC Wartą Zawiercie, kolejne ze spotkań mają zostać rozegrane zgodnie z terminarzem w najbliższą sobotę i niedziele, tj. 19 i 20 grudnia. To właśnie konfrontacja ZAKSY z Treflem Gdańsk jest jedną z najciekawiej zapowiadających się rywalizacji tego weekendu. To będzie kolejny, rozegrany w krótkim czasie, mecz na szczycie z udziałem naszego zespołu. Każda z drużyn mierzących się  Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle obiera sobie za cel przerwanie imponującej serii naszego zespołu, jednak podopieczni Nikoli Grbicia pewnie zmierzają od zwycięstwa. Poza serią 12 zwycięstw na ligowym podwórku kędzierzynianie mogą się pochwalić równie imponującym bilansem (kompletu zwycięstw) w rywalizacji Ligi Mistrzów. Na tym nasz zespół nie zamierza poprzestać.

Po intensywnym tygodniu, w którym ZAKSA rozgrywała pierwsze mecze Ligi Mistrzów, kędzierzynianie po ligowe punkty pojechali do Jastrzębia-Zdroju. Ze Śląska nasz zespół przywiózł komplet oczek. Ten tydzień był nieco spokojniejszy, podopieczni Nikoli Grbicia mogli więc skoncentrować się na treningach. W tym czasie, we wtorek nasz najbliższy rywal podejmował Stal Nysa, gdańszczanie pewnie wypunktowali beniaminka rozgrywek. Ten mecz był okazją do przetestowania nieco innego ustawienia, Michał Winiarski dał więc szansę na odpoczynek m.in. Mariuszowi Wlazłemu, atakujący gdańszczan pojawiał się na boisku jedynie w roli zmiennika.

Również nasz trener, uwzględniając ostatnią intensywność w liczbie rozgrywanych spotkań, rotuje składem. Coraz więcej szans otrzymują zmiennicy, a jak zgodni podkreślają kędzierzynianie – niezależnie kto pojawia się na boisku cel ZAKSY jest niezmienny – zwycięstwo. W ostatnim meczu do regularnie zgarniających wyróżnienia MVP Aleksandra Śliwki czy Kamila Semeniuka dołączył Jakub Kochanowski. Cieszy również znakomita dyspozycja Łukasza Kaczmarka. Przy tak grającej ZAKSIE bez wątpienia nasz zespół pozostaje faworytem sobotniego starcia. Czy sobotni mec poprawi korzystny dla ZAKSY bilans meczów z Treflem przekonamy się niebawem.

Mecz 18. kolejki PlusLigi zaplanowano na sobotę, 19 grudnia, początek spotkania o godz. 14:45, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.