ZAKSA na ostatniej przed turniejem finałowym Pucharu Polski

W najbliższy weekend oczy siatkarskiej Polski będą zwrócone na Wrocław, gdzie rozgrywany będzie turniej finałowy TAURON Pucharu Polski. Nasz zespół wciąż walczy o awans do czołowej czwórki rozgrywek, mecz ćwierćfinałowy z udziałem Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle rozegramy w środę, 23 lutego.

Przed naszym zespołem kolejne derby Opolszczyzny, to właśnie PSG Stal Nysa stanie na drodze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w walce o miejsce w turnieju finałowym TAURON Pucharu Polski. Kolejne zwycięstwa z AGH Kraków i Indykpolem AZS-em Olsztyn dały naszej drużynie przepustkę do fazy ćwierćfinałowej w walce o puchar. Mecz 1/8 finału nie należał do najłatwiejszych, w rywalizacji z akademikami z Olsztyna Gheorghe Cretu nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, nasz zespół w tym meczu wspierał na co dzień występujący w I-ligowej ZAKSIE Strzelce Opolskie rozgrywający – Grzegorz Jacznik. Debiut młodego zawodnika w barwach ZAKSY możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych, triumfując 3:1 kędzierzynianie wywalczyli awans do fazy ćwierćfinałowej.

Nieco trudniejszą przeprawę miał nasz najbliższy rywal, siatkarze z Nysy o awans walczyli w Radomiu, w konfrontacji z Cerrad Enea Czarnymi Radom nie brakowało emocji, a o przepustce do ćwierćfinału decydował tie-break. W tym, więcej „zimnej krwi” zachowali siatkarze z Opolszczyzny i to oni zmierzą się z naszą drużyną. O ile w zmaganiach PlusLigi zespół prowadzony przez Daniela Plińskiego radzi sobie ze zmiennym szczęściem, to rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawa. Przypomnijmy, że na 21 rozegranych meczów w PlusLidze zespół z Nysa wygrał 2 spotkania i obecnie z dorobkiem 9 zdobytych punktów zamyka ligową stawkę.

Wstępnie spotkanie fazy ćwierćfinałowej zaplanowano na początek lutego, ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym klubie Polska Liga Siatkówki S.A. zmieniła terminu meczu. I tak to właśnie w środę, 23 lutego poznamy dwóch ostatnich uczestników turnieju finałowego (swój ćwierćfinał rozgrywają również Jastrzębski Węgiel i Projekt Warszawa). Na zwycięzcę naszego spotkania czeka już Trefl Gdańsk, który w 1/8 finału pokonał GKS Katowice.

Dotychczasowe derby Opolszczyzny, rozgrywane w ramach zmagań PlusLigi, rozstrzygaliśmy na swoją korzyść. Również tym razem siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przystępują do meczu w roli faworyta. Przypomnijmy, że nasz zespół broni zdobytego przed rokiem trofeum. ZAKSA to klub, który w historii tych rozgrywek najczęściej (bo 8 razy) sięgał po trofeum, jednym z celów kędzierzynian jest poprawa tego bilansu w tym roku.

Po dalekich podróżach, najpierw w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów i #Eurasiatrip, a następnie meczu ligowego w Suwałkach wracamy do HWS „Azoty”. Mecz ¼ Pucharu Polski pomiędzy Grupa Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, a PSG Stalą Nysa zaplanowano na środę, 23 lutego, początek rywalizacji o godz. 20:30.  Transmisję z meczu przeprowadzi telewizja Polsat Sport.