ZAKSA gotowa na mecz z MKS-em Będzin
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
3:0
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
30 listopada 2018, 20:30
Kędzierzyn-Koźle
25:16 25:18 25:22

Najbliższy mecz naszego zespołu będzie pierwszym meczem rundy rewanżowej, spotkanie 14. kolejki rozgrywamy awansem w najbliższy piątek. Pierwszy mecz obu ekip w tym sezonie ligowym był wyjątkowo zacięty, finalnie to ZAKSA z trudnego terenu wywiozła komplet punktów i z takim celem przystępujemy również do najbliższego spotkania.

Za naszym zespołem spotkanie wyjazdowe, we wtorek kędzierzynianie o ligowe punkty rywalizowali z Onico Warszawą. Ten mecz rozgrywany był pod dyktando naszego zespołu. Zgodnie z oczekiwaniami ZAKSA na swoje konto dopisała komplet punktów. Wyróżniającą się postacią w szeregach wicemistrzów Polski był Sam Deroo i to do Belga trafiła nagroda MVP meczu. To zwycięstwo pozwoliło naszej drużynie umocnić się na pozycji lidera PlusLigi, po dziewięciu kolejkach podopieczni Andrei Gardieniego z dorobkiem 26 punktów mogą się pochwalić pięciopunktową przewagą nad drugimi – Cerrad Czarnymi Radom. Nie tylko seria naszego zespołu, ale również dobra gra może napawać optymizmem, chociaż jak przyznaje trener ZAKSY – może być jeszcze lepiej.

ZAKSA Kedzierzyn-Kozle - Cuprum Lubin

Nasz najbliższy rywal po niezłym początku sezonu, dość długo czekał na swoje pierwsze zwycięstwo. Dotychczas jako jedyni w PlusLidze wyższość rywali z Zagłębia musieli uznać rzeszowianie. To zwycięstwo tylko na chwile pozwoliło ekipie Gido Vermeulena odbić się od ligowego dna. Ostatnie mecze to kolejne porażki będzinian, w 9. kolejce MKS rywalizował z dobrze dysponowanymi siatkarzami z Radomia, w konfrontacji z obecnym wiceliderem będzinianie nie wypadli najlepiej, tylko w jednej z trzech rozegranych partii przekraczając próg 20 punktów zdobytych w secie. I tak po dziewięciu rozegranych meczach z dorobkiem pięciu punktów MKS Będzin zamyka ligową stawkę.

Ten sezon ligowy rozpoczęliśmy właśnie starciem z MKS-em Będzin, podopieczni trenera Vermeulena zdołali urwać naszej drużynie jedną partię, spora w tym zasługa duetu Buchowski/Williams. Po naszej stronie siatki najlepiej punktującym zawodnikiem był Aleksander Śliwka, na uwagę zasługuje równie dobra dyspozycja Sama Deroo i Mateusza Bieńka. Również w piątkowym starciu to ZAKSA będzie faworytem spotkania. W historii rywalizacji ZAKSY z zespołem z Zagłębia tylko jeden raz będzinianie mogli się cieszyć ze zwycięstwa, ostatnie lata to dominacja naszego zespołu. Nie tylko dotychczasowe rezultaty ale również obecna dyspozycja kędzierzynian stawia więcej plusów po stronie ekipy Andrei Gardiniego. Niezmiennie nasi zawodnicy są wysoko w indywidualnych rankingach. I tak pozycja wicelidera w zestawieniu najlepiej blokujących PlusLigi, jaką zajmuje Mateusz Bieniek nie jest przypadkowa. To właśnie element bloku, obok regularnego serwisu i siły zespołowości, jest mocnym punktem w grze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Spotkanie 14. kolejki PlusLigi siatkarzy pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i MKS-em Będzin zaplanowano na piątek, 30 listopada. Początek meczu o godzinie 20:30. Zapraszamy do hali przy ul. Mostowej. Mecz będzie transmitowany w telewizji Polsat Sport.