Klasa sportowa II F, na spotkaniu z Piotrem Pietrzakiem, trenerem przygotowania fizycznego

W ramach patronatu ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nad siatkarskimi klasami sportowymi I Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu, odbyło się kolejne spotkanie. Tym razem, klasa II rozmawiała z Piotrem Pietrzakiem, trenerem przygotowania fizycznego ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, o trenowaniu, w tym poszczególnych jego elementach, odpowiednim odżywianiu i świadomym utrzymywaniu formy.

dsc_0147

To było pierwsze, ogólne spotkanie, na podstawie którego przygotuję cykl kolejnych, już bardziej praktycznych zajęć z młodzieżą. To było ciekawe spotkanie, w ramach rozmowy dowiedziałem się, co nurtuje przyszłych zawodników, które aspekty wymagają wyjaśnienia, co sprawia im trudność. – powiedział trener podsumowując spotkanie.  – Na takiej bazie mogę dopasować program zajęć i pogłębić nabywane przez młodzież umiejętności. Na przykład kolejne spotkanie poświęcone głównie rolowaniu po rozgrzewce, elemencie regeneracji po treningu – zapowiedział trener.

Młodzi siatkarze również docenili możliwość współpracy ze sztabem ZAKSY. To z pewnością nie tylko prestiż, ale przede wszystkim ogromne doświadczenie, z którego warto czerpać.