Wyjątkowe stroje Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle zaprezentowali oficjalne stroje, w jakich wystąpią w rozgrywkach PlusLigi w sezonie 2023/2024. Na strojach drużyny symbolicznie pojawiła się instalacja chemiczna, na strojach libero miejsca charakterystyczne dla naszego miasta.

To właśnie miejsca zlokalizowane w Kędzierzynie-Koźlu były inspiracją dla projektantów strojów na najbliższy sezon. Istotnym założeniem było aby stroje drużyny podkreślały lokalny patriotyzm, przybliżając fanom siatkówki miasto, w którym na co dzień trenuje i rozgrywa swoje mecze wielokrotny mistrz kraju, zdobywca Pucharu Polski i triumfator trzech ostatnich edycji Ligi Mistrzów. Miejsca, które zostały wybrane do odzwierciedlenia na koszulkach meczowych naszej drużyny z pewnością są rozpoznawalne przez mieszkańców naszego miasta oraz pracowników Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A., zależało nam jednak aby tę wyjątkowość pokazać w całej Polsce.

I tak, w podziękowaniu za wieloletnie zaangażowanie i wsparcie dla drużyny chcąc podkreślić uznanie dla  głównego sponsora i właściciela klubu – Grupy Azoty ZAK S.A., na domowych i wyjazdowych strojach zespołu znalazła się instalacja chemiczna alkoholi OXO zlokalizowana na terenie Grupy Azoty ZAK S.A.  Znajdująca się w Kędzierzynie – Koźlu na terenie Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. instalacja tuż po swoim otwarciu była jedną z trzech największych tego typu na świecie. Warto dodać, że od momentu uruchomienia instalacja wyprodukowała już ponad 5 milionów ton produktów, które są sprzedawane od ponad 30 lat na wszystkich światowych rynkach.

Spójność projektów strojów zakłada podkreślenie miejsc kluczowych. Równie istotne było więc podkreślenie skąd wywodzi się drużyna, która w ostatnich latach bryluje nie tylko na ligowych parkietach ale również na arenie międzynarodowej.  W związku z tym na strojach meczowych sezonu 2023/2024 nie mogło zabraknąć również akcentu miasta. I tak na meczowych koszulkach Korneliusza Banacha i Erika Shoji odzwierciedlone zostaną miejsca charakterystyczne dla Kędzierzyna-Koźla. Znak wodny zlokalizowany w centralnej części koszulek libero pokazuje kolejno budynek Starostwa Powiatowego, śluzę, kościół Rzymskokatolicki pw. Św. Mikołaja mający status zabytku oraz zabytkową kamienicę przy kozielskiej starówce.

Zarówno koszulki meczowe drużyny (biała domowa oraz granatowa wyjazdowa), jak i dwa wzory koszulek libero (czerwona – domowa oraz biała-wyjazdowa) dostępne będą do zakupienia w sklepie internetowym ZAKSA oraz w dniu pierwszego meczu w sklepie stacjonarnym w HWS Azoty. Zachęcamy do śledzenia kanałów komunikacji Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, gdzie będziemy informować o starcie sprzedaży.