Wygrana ZAKSY za trzy punkty z Politechniką Warszawską.
6 listopada 2015, 18:00
Kędzierzyn-Koźle
25:22 25:17 28:26

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:22, 25:17, 27:25)

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Na pierwszą przerwę techniczną Politechnika schodziła z dwupunktowym prowadzeniem 8:6.  Na drugiej przerwie prowadzi już ZAKSA 16:15. Do 19. punktu równo, ale końcówka seta głównie za sprawą nieskutecznych zagrywek gości pozwala zwyciężyć miejscowym do 22.

Drugiego seta odważnie rozpoczyna Politechnika, szybko reaguje szkoleniowiec Zaksy i przy wyniku 2:6, bierze czas. Kolejne 4 punkty z rzędu zdobywają zawodnicy z Kędzierzyna-Koźla, schodząc na drugą przerwę techniczną prowadzą już 16:12. Regularnie powiększając swoją przewagę, nie oddają  już prowadzenia do końca seta  i wygrywają drugą partię meczu 25:17

Trzeci set to walka „punkt za punkt” przypominająca chwilami pierwszego seta. Żaden zespół nie potrafił wypracować sobie większej przewagi niż dwa punkty. Końcówka ostatniej częsci spotkania, to sporo emocji i niewykorzystane dwie piłki meczowe gospodarzy. Dopiero przy trzeciej piłce meczowej i przełamaniu przyjezdnych, błąd dotknięcia siatki popełnia G. Samica i ZAKSA wygrywa trzeciego seta 27:25 i cały mecz 3:0.

Drugie wyróżnienie z rzędu dla Naszego rozgrywającego – MVP spotkania Benjamin Toniutti.