Wybieramy drużynę 20-lecia PlusLigi

Przypominamy, że trwa Plebiscyt na drużynę 20-lecia, organizowany przez Polską Ligę Siatkówki. W gronie nominowanych nie zabrakło współautorów sukcesów ZAKSY. Zachęcamy do głosowania.

W Plebiscycie na drużynę 20-lecia PlusLigi głosować można za pośrednictwem strony www.plusliga.pl, poprzez wybór najlepszych zawodników na poszczególnych pozycjach, następnie oddając swój głos na trenera. Przy wybranym zawodniku można wskazać również swój typ na MVP 20-lecia. W gronie nominowanych nie zabrakło zawodników przez lata stanowiących o sile naszego klubu, wyjątkowość Plebiscytu potwierdza fakt, że w tej samej kategorii możemy oddać głos na obecnie grających zawodników, jak i tych, którzy zakończyli siatkarską karierę, pozostając blisko siatkówki, w nieco innej roli.

I tak wśród dwudziestu nominowanych w kategorii najlepszy przyjmujący możemy zobaczyć w przeszłości będących znakomitymi zawodnikami: prezesa ZAKSY Sebastiana Świderskiego czy drugiego trenera Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Michała Chadałę. W tym samym zestawieniu znaleźli się byli zawodnicy naszego klubu, m.in. Sam Deroo, Rafał Buszek, Bartosz Kurek, Rafał Musielak czy Michał Ruciak, a także aktualnie będący jednym z filarów ZAKSY – Aleksander Śliwka.

W kategorii czołówki rozgrywających również znaleźli się byli siatkarze ZAKSY: Paweł Zagumny i Sławomir Gerymski. W gronie nominowanych nie mogło zabraknąć obecnego kapitana kędzierzynian – Benjamina Toniuttiego, podobnie jak wśród zawodników grających na pozycji libero – Pawła Zatorskiego.  Obok od lat wiernego barwom ZAKSY reprezentanta Polski znaleźli się Piotr Gacek i Dusan Kubica, których występy w Hali „Śródmieście i HWS „Azoty” pamiętają zagorzali fani ZAKSY.

Również na listach atakujących i środkowych możemy odnaleźć nazwiska siatkarzy, których sylwetek fanom naszego klubu nie trzeba przypominać. W zestawieniu atakujących można oddać swój głos m.in na: Pawła Papke, Jakuba Jarosza, Dawida Konarskiego czy Antonin Rouziera. Jeszcze dłuższa jest lista środkowych, których zawodowe drogi splotły się z naszym klubem, w dwudziestce nominowanych możemy zobaczyć:  Mateusza Bieńka, Patryka Czarnowskiego, Jurija Gladyra,  Marcina Możdżonka, Jarosława Stancelewskiego, Marcina Prusa, Roberta Szczerbaniuka czy Łukasza Wiśniewskiego.

Nie byłoby drużyny 20-lecia bez szkoleniowca, także tutaj sympatycy naszego klubu mają spory wybór. Obok autora wielkich sukcesów Mostostalu – trenera Waldemara Wspaniałego wśród nominowanych znaleźli się Daniel Castellani, czy ten, który przywrócił nam blask złota po 13. latach – Ferdinando de Giorgi.

Sympatyków siatkówki i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zachęcamy do udziału w głosowaniu.

Szczegółowe wskazówki jak głosować na Drużynę 20-lecia PlusLigi dostępne są na www.plusliga.pl oraz poniżej:

„Mają Państwo możliwość wybrania własnej drużyny, czyli 14 graczy (2 rozgrywających, 2 atakujących, 2 libero oraz 4 przyjmujących i 4 środkowych), czyli pierwszy skład oraz rezerwowych. Dodatkowo możecie wybrać trenera 20-lecia oraz MVP 20-lecia. Przy każdej kategorii/pozycji na boisku są boksy wyboru. Można zaznaczyć 2 lub 4 graczy na danej pozycji (4 przy środkowych i przyjmujących). Po prawej stronie przy każdym z graczy jest także boks do wyboru MVP. Można głosować tylko na jednego MVP. Głosowanie na drużynę i MVP odbywa się po naciśnięciu przycisku pod listą z graczami. Pod głosowaniem na graczy jest osobny boks z 10 trenerami, głosujemy także tylko na jednego, naciskając przycisk pod listą. Państwa głos będzie ważny tylko wtedy, gdy wybierzecie kompletną 14-tkę meczową plus MVP 20-lecia oraz trenera 20-lecia. W innym przypadku głos nie będzie zaliczony. Gracze na boisku będą umieszczani według największej liczby głosów, tak samo MVP oraz trener. Głosowanie potrwa do północy 31 maja 2020 roku. 1 czerwca ogłosimy wyniki plebiscytu.”