Wracamy do gry, ZAKSA zagra w Lubinie

Po okresie samoizolacji Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym tygodniu wznowiła treningi, nasz zespół już w najbliższy wtorek, 27 października wróci również na ligowe parkiety. – Cieszymy się, że po tej przerwie będziemy mieli okazję rozegrać mecz w Lubinie i miejmy nadzieję, że tych spotkań w kolejnych tygodniach będzie tylko więcej – przyznaje Łukasz Kaczmarek.

Nasz zespół swój ostatni mecz ligowy rozegrał nieco pond dwa tygodnie temu, pokonując Indykpol AZS Olsztyn 3:1. Kolejny tydzień przygotowań Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zatrzymała informacja o pierwszym pozytywnym wyniku testu na obecność SARS-CoV-2 w naszej drużynie. Zgodnie z zaleceniami wszyscy członkowie drużyny poddali się wówczas samoizolacji, a po otrzymaniu kolejnych wyników testu (negatywnych) ZAKSA mogła wznowić treningi.

Przy dynamicznie zmieniającym się kalendarzu meczów PlusLigi oraz kolejnych zachorowaniach, zmuszających do przerwy niektóre zespoły PlusLigi, coraz częściej spotkania rozgrywane są awansem. Tak będzie w przypadku najbliższego meczu naszego zespołu. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle we wtorek, 27 października o ligowe punkty powalczy w Lubinie.

Po okresie samoizolacji i indywidualnych treningach ZAKSA w tym tygodniu spotkała się w HWS „Azoty” i jak przyznał Łukasz Kaczmarek mimo przerwy w rozgrywaniu meczów dyspozycja lidera PlusLigi daje powody do optymizmu. – Po tych paru dniach, kiedy wróciliśmy do treningów wygląda to fajnie – mówił nasz atakujący nie kryjąc radości z powrotu do rywalizacji na parkietach PlusLigi. – Cieszymy się bardzo z tego, że jesteśmy zdrowi i możemy kontynuować naszą grę. Niestety tak, jak widzimy w ostatnim czasie, nie jest to wcale takie łatwe, jest sporo drużyn, które niestety dotknął koronawirus i kolejne spotkania musza być przekładane. Dlatego też cieszymy się, że  po tej przerwie będziemy mieli okazję rozegrać wtorkowy mecz i miejmy nadzieję, że tych spotkań w kolejnych tygodniach będzie tylko więcej, a dla nas to była pierwsza i ostatnia taka przerwa z tym sezonie – kontynuował Łukasz Kaczmarek, podkreślając, że do Lubina ZAKSA jedzie po komplet punków. –Na ten mecz jedziemy z takim samym nastawieniem, jak jeździliśmy do tej pory na każde inne spotkanie. Dla nas najważniejsze będzie zwycięstwo i cel, jakim zawsze są trzy punkty – zakończył atakujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Cuprum Lubin zaplanowano na wtorek, 27 października, początek spotkania o godz. 17:30, transmisję z rywalizacji przeprowadzi telewizja Polsat Sport.